stare de rau, ameteala

11-07-2010
Doinitza
Nu este medic/terapeut
Doinitza
Buna ziua!
Am o stare de rau si ameteala. Mai mult, degetul mic de la mana stanga este amortit. Totodata, am niste dureri in spate, in jurul coloanei, iar cand nu sunt in spate, durerile se muta in fata, in piept, parca as avea probleme cu inima sau cu plamanii. Controale de-a lungul anilor : vreo 6 EKG-uri, readiografie la inima, la plamani, TC cu substanta de contrast... iar radiografii. Singurul lucru gasit : rectitudine coloana toracala, modificari de spondiloza corpuli T5-T8. Asta se intampla acum 4 ani, la Coltea. Am si zile cand ma simt bine, cand nu am nimic, insa am si zile ca astazi, cand imi este rau, cand ma gandesc ca o sa mor...Starea asta de ameteala si durerile pot fi de la spondiloza asta? Ce ma sfatuiti sa fac? Sa mai fac un control, poate s-a mai depreciat ?
Cu multumiri pentru timpul acordat.
2 comentarii
0
11-07-2010, ora 14:08
Doinitza
Nu este medic/terapeut
Doinitza
Am uitat sa mentionez : am 43 de ani, iar aceste probleme le am cam de 4-5 ani, insa, pe masura ce trece timpul, ele devin mai violente in manifestare.
0
11-07-2010, ora 18:01
Cori100
Nu este medic/terapeut
Cori100
Doinitza - si eu sunt in aceeasi situatie disperata. Dar mai rau imi este de vreo luna de zile. Urmeaza sa-mi fac inevestigatii la tiroida, deoarece se pare ca tiroida dereglata da astfel de stari foarte greu de suportat. Te inteleg foarte bine. Si spondiloza cervicala poate fi o cauza, dar nu un factor atit de agravant totusi. Daca tiroida e dereglata, si celelalte glande endocrine sufera. Asta este sfatul meu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.