stare de rau, ameteli, greata

23-06-2013
eredith
Nu este medic/terapeut
eredith
buna seara, de doua luni si jumatate ma aflu in Germania, la lucru.primele saptamini nu am mincat cum trebuie, putin, cu foarte mult stres, emotii, insomnii.au si inceput problemele:durere de spate pe partea dreapta, sus, stare de voma, nu mereu, amateli.uscat in gura, noaptea, cum inghiteam parca se si auzea cum se ridica 'bule' de aer prin git(scuze, dar nu stiu cum sa explic mai bine), stare de rau. peste 10 zile merg acasa, ce imi recomandati?precizez, de doua luni incerc sa maninc cit de cit normal, beau apa cam1.5 l apa pe zi(inainte am baut ceai, am mincat cam multa ciocolata, ).cele amintite mai sus persista in continuare. multumesc
2 comentarii
0
25-06-2013, ora 15:45
Ale6
Nu este medic/terapeut
Ale6
Ar fi bine sa faci niste analize de sange, poate fi vorba despre o anemie, lipsa de calciu etc.Incearca sa ai o alimentatie echilibrata(carne, lactate, fructe) care sa asigure necesarul zilnic al organismului.N-ar strica sa iei niste vitamine.Este evident ca perioada agitata pe care ai avut-o a produs un dezechilibru in organism.Cat mai multa odihna si liniste.Sanatate multa!
0
25-06-2013, ora 16:57
eredith
Nu este medic/terapeut
eredith
multumesc, dar nu stiu durerea de spate partea drepta sus sub coaste, de la ce provine, citeodata parca cineva baga un cutit in mine, dupa care ma lasa mai domol, ar fi cu stomacul, si se reflecta??????????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.