stare de emotivitate

08-02-2011
mihaelaapostol73@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
mihaelaapostol73@yahoo.com
Am 37 de ani.
Am avut un microadenom hipofizar, am scapat cu tratament.
RMN : usoara atrofie cerebeloasa ;
Nu sunt linistita ; intru mereu in stare de emotie, teama, stare de nervozitate, ameteli, parca nu sunt stapana pe picioare ;
Oare ce se intampla ?
Multumesc.
2 comentarii
0
08-02-2011, ora 22:14
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
Se pare ca tulburarile de anxietate, atacurile de panica si simptomele neurovegetative sunt din ce in ce mai frecvente pe teritoriul Romaniei.Cand ai aflat de microadenom?

Vu stima,
psiholog Ioana Panculescu
0
24-06-2011, ora 10:56
isis77
Nu este medic/terapeut
isis77
Buna ziua,

Prietenul meu sufera de hiperemotivitate. Am aflat de curand ca el are aceasta problema. Am inteles ca a fost la medic pentru ca atunci cand are stari emotionale profunde ii tremura mainile. Medicul i-a prescris xanax. Din ceea ce am verificat eu acest medicament este foarte puternic si nu stiu daca este medicamentul corespunzator pt hiperemotivitate. Prietentul meu este tanar, are 28 de ani si sustine ca de cand se stie a fost o persoana emotiva. Pe el il afecteaza foarte tare cuvintele dure, discutiile aprinse, in contradictoriu cu persoanele dragi. As vrea va rog frumos daca se poate sa ma ajutati sa-mi spuneti cum s-ar putea trata aceasta situatie astfel incat sa putem avea o relatie normala. Este necesara terapia? Un tratament medicamentos? Reflexoterapie? M-am documentat pe internet si am gasit acestea ca solutii insa, as vrea sa am o confirmare, un sfat despre cum as putea sa-l ajut macar sa mai diminuam din aceasta hiperemotivitate. Va rog frumos daca se poate sa ma ajutati.
O zi buna!
Multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul