stare ciudata

05-03-2010
eu_mad_s
Nu este medic/terapeut
eu_mad_s
Buna ziua! Sunt f speriata si nu reusesc sa ma linistesc.Mentionez ca am 24 ani si totul a inceput acum cateva luni cand am avut o stare de sebfebrilitate care a fost pusa pe fondul unei sinuzite si care a cedat cu antibiotice. Dupa aprox 2 luni a urmat o febra f mare de peste 40 care care a cedat intr-o sapt dupa ciprinol antibiotic. Mi-am facut analize sange inainte de acest eveniment si erau bune, inclusiv vsh. Dupa acest eveniment mi-am mai facut de multe ori analize la urina si mi-au iesit bune; am mai facut si exudat faringian si nazal si deasemeni au iesit bune. A urmat o intarziere de mestruatie de o sapt si jumatate si o noua stare de subbfebrilitate de max 37.4. Dupa ce mi-a venit mestruatia, temperatura mi-a scazut si ajungea pana la max 37.Nu stiu daca are leg dar am inceput sa iau si tinctura de busuioc care stiu ca are actiune antipiretica. Am fost apoi la pneumologie si mi-am facut o radiografie, testare tbc. Mi-a iesit niste urme cum ca am avut apa la plamani dar nu mi s-a dat nici un tratament ca nu mai am nimic. Problema mea actuala este urmatoarea: pleoape inflamate aproape zilnic, tremurat maini, picioare, senzatii de sufocare, senzatii de palpitatii desi cand imi iau pulsul e de 75 batai/minut, tensiune 12.8, uneori in special seara sau cand sunt obosita tulburari de vedere in sensul unei cete usoare puse pe ochi de cateva secunde(1, 2). Va rog mult sa ma ajutati. Mentionez ca urmeaza sa mai incerc niste analize la endocrinologie iar de lipsa de calciu nu cred ca se pune vorba ca tocmai am terminat 10 zile de calciu si magneziu, Mc mult
1 comentarii
0
08-03-2010, ora 11:35
eu_mad_s
Nu este medic/terapeut
eu_mad_s
chiar nu are nimeni nici o idee?:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.