stafilococ auriu si candida in gat

17-08-2009
elena87
Nu este medic/terapeut
elena87
Pana a ajunge la un medic homeopat am inteles ca exista un vaccin impotriva stafilococului auriu si impotriva candidei care se face la Institutul Cantacuzino din Bucuresti. L-a mai facut cineva? In ce masura ajuta?
5 comentarii
0
17-08-2009, ora 11:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Da, cu siguranta ca acel vaccin de ta ajuta si mai mult sa-ti distrugi sanatatea.
Vaccinele sunt toate pline de mercur, formaldehida, hidroxide de aluminiu si sunt de 1000 de ori mai rele si mai inefective decat tratamentele cu antibiotice pe care le-ai facut pana acum, de al carui rezultat te-ai convins singura.
Ia-ti gandul de la medicina clasica s i tratamentele ei daca nu vrei sa ajungi din lac in put...
0
25-08-2009, ora 15:55
sosy
Nu este medic/terapeut
sosy
Salut.Cunosc o persoana care a avut si ea stafilococul auriu localizat in gat.Dupa acel autovaccin procurat de la Institutul Cantacuzino s-a vindecat.Eu il am localizat la intestin, dar din pacate autovaccinul la mine nu si-a facut efectul.Te sfatuiesc sa incerci!Mult noroc!
0
25-08-2009, ora 15:57
elena87
Nu este medic/terapeut
elena87
multumesc mult pentru raspunsuri si pentru sfaturi.
0
25-08-2009, ora 17:12
elena87
Nu este medic/terapeut
elena87
As mai avea totusi niste intrebari: trebuie sa merg personal sa iau vaccinul de la Institutul Cantacuzino din Bucuresti ? Cum se administreaza si cam ce pret are? Multumesc!
0
25-08-2009, ora 18:28
sosy
Nu este medic/terapeut
sosy
In baza analizelor tale se face autovaccinul.Eu am facut 20 de injectii in umar cate 2 pe saptamana.M-a costat 1.400.000
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Candidoza pe limbă - cum o recunoști și tratezi
  • O combinație de probiotice ar putea preveni sindromul șocului toxic
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •