stafilococ auriu

17-12-2010
mihai 28
Nu este medic/terapeut
mihai 28
Buna ziua. Numele meu este Mihai si as dori sa stiu si eu cat mai multe detalii despre diagnosticul meu si ce este de facut. In urma cu 6 luni am fost diagnosticat cu stafilococ auriu in gat. Am facut exudat faringian. Am urmat tot felul de tratamente dar fara nici un rezultat (si pe cale naturala, dar si antibiotice, gargara etc). Simt o usturime in gat o usoara iritatie care imi da senzatia de disconfort. Pentru ca nu am fost multumit de rezultat la inceputul lunii decembrie am mers la Spitalul Pandurii, din Bucuresti pentru un set de analize mai laborioase. Aici, la exudat, mi s-a gasit streptocucul auriu si streptococul beta hemolitic absent. Dar mi s-a spus ca am o ciuperca si baza limbii marita. In timpul internarii mi s-a facut un tratament, dar fara nici un rezultat, simptomele sunt aceleasi iar ambulatoriu nu mi-a dat nici o reteta. Mi s-a spus sa revin in luna ianuarie la control.
1 comentarii
0
17-12-2010, ora 13:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pista este gresita
cauza ca esti purtator de microbi..este in faptul ca ai o problema gastrica care iti afecteaza mucoasa faringiana.. si scade imunitatea locala.
Mergi al Gastrologie pentru investigatii si tratament serios
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.