stafilococ auriu

12-06-2009
simonna38
Nu este medic/terapeut
simonna38
cine imi spune daca pt stafilococul auriu care iese de la examen de secretii vaginale se face tratament ?
la contactul sexual simt o arsura poate afecta si articulatiile ( stafilococul auriu ) ? astept raspuns
3 comentarii
0
14-09-2009, ora 18:06
aly_sim
Nu este medic/terapeut
aly_sim
Buna simonna
aceeasi problema o am si eu.La examenul de laborator respectiv antibiograma si fungigrama mi-a iesit stafilococ auriu si candida albicans.D-na doctor ginecolog mi-a zis ca nu e periculos stafilococul genital ca asa ar trebui el sa coexiste el acolo cu alte bacterii punctand mai mult pe candida.Stafilococul auriu mi-a iesit sensibil la oxacilina.
Dar ce vreau sa punctez e ca am dureri de articulatii si am intrebat-o daca are legatura si mi-a zis ca nu crede ca e posibil. Durerile de articulatii au continuat si ulterior mi-am depistat si un stafilococ auriu si Klebsiella in examenul de sputa, sincer nici eu nu stiu ce sa mai cred.
Unii doctori sustin ca acest stafilococ auriu nu e periculos altii ca e deosebit de periculos si dupa cate m-am informat de pe net face ravagii in organism, tocmai un prieten comun i s-a umflat genunchiul deodata a facut febra 40 si a dat in septicemie de la un amarat de stafilococ auriu.
0
18-09-2009, ora 14:09
mars2me2000
Nu este medic/terapeut
mars2me2000
eu il am in gat de 15 ani si nu am avut mari probleme decat cand am incercat sa-l distrug, , , fregma in gat si discomfort la voce..
0
30-04-2011, ora 10:45
lalilu
Nu este medic/terapeut
lalilu
Buna ziua,

Doresc adresa exacta /eventual nr. de telefon de unde ati cumparat tratamentul cu tincturi si capsulele pentru tratament stafilococ auriu.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •