spotting poate fi sarcina?

30-11-2011
Trytohide
Nu este medic/terapeut
Trytohide
Am avut contact sexual cu prietena mea in urma cu o luna. Nu au fost riscuri mai mari decat alta data, ba chiar puteam sa fiu sigur ca nimic nu putea sa se intample. Este mai greu, eu lucrez in alta tara, ne vedem mai rar, asa ca ma bazez pe ce spune ea. De 10 zile acuza intarzierea menstruatiei. Ea este foarte ingrijorata, eu nu prea, avand in vedere ca nu am ejaculat inauntru. Ieri mi-a spus ca menstruatia intarzie, in schimb a avut putin "spotting". Ce inseamna acest spotting in etapa actuala? Ea spune ca e un semn ca nu este sarcina. Este adevarat, sau din contra poate indica o sarcina? Va multumesc, suntem foarte ingrijorati!
2 comentarii
0
30-11-2011, ora 16:31
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Sangerarea vaginala+amenoree poate fi si sarcina. Cel mai probabil nu e din ceea ce spuneti, dar ar trebui sa faca un test de sarcina.
0
30-11-2011, ora 16:51
Trytohide
Nu este medic/terapeut
Trytohide
Va multumesc! Tocmai mi-a comunicat ca au inceput durerile premergatoare menstruatiei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul