spondiloza cervicala

17-03-2009
onuta_h
Nu este medic/terapeut
onuta_h
Buna ziua.Am 23 de ani si am fost diagnosticata cu "pensarea spatiilor intervertebrale posterior la C7-T1 ; T1-T2" Mi s-au recomandat timp de 7 zile niste calmante, dar dupa terminarea acestoraam dureri mari si migrene puternice.Ce as putea face in continuare?Va multumesc, Oana
1 comentarii
0
08-09-2009, ora 17:08
glasscorina
Nu este medic/terapeut
glasscorina
Buna ziua.Am 41 de ani si de cateva zile am ameteli puternice la ridicarea in picioare din sezand, la miscarea capului de sus in jos si dintr-o parte in cealalta si chiar si in pat.Sunt foarte speriata pentru ca nu stiu ce mi se intampla.stiu ca am spodiloza cervicala cu "ciocuri"am facut radiografie care mi-a confirmat acest lucru.Sunt contabila si stau in fata calculatorului 8-10 ore pe zi.Simt amorteli, o slabiciune a picioarelor, o stare de disconfort. La ceafa am sunetele ( pocniturile) caracteristice spondilozei si gatul destul de rigid.Mi-a frica de o tumora, anevrism, accident vascular cerebral. Am fost la medic si mi-a dat betaserk, neuromultivit, piracetam si ginkobiloba.M-am programat si la CT nativ pentru cap.Va rog sa imi spuneti ce ar putea fi si ce sa fac pentru ca ma dispera ametelile care sunt foarte des.
Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.