spitale boli psihice constanta

16-10-2009
pisa
Nu este medic/terapeut
pisa
Cu exceptia celui de la Palazu, stiti alt spital in judetul Constanta pt tulburari psihice?
Daca nu, ce spitale stiti prin dobrogea mai bune?

Multumesc
3 comentarii
0
17-10-2009, ora 09:39
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Eu stiu doar spitalul de la Palazu Mare, in judetul Constanta, dar poate ca sunt spitale in judetele din jur.Pana la urma puteti merge la Bucuresti, fie la Obregia, fie la Spitalul Militar Central.Mai este si in Clarasi un spital de psihiatrie, si poate ca mai sunt in judetele invecinate.Spuneti-mi unde credeti ca i-ar fi mai bine si de ce tineti mortis sa fie din Dobrogea.Incerc sa va ajut, in functie de ce va doriti si de boala rudei Dumneavoastra.Ati fost la psihiatru?ce diagnostic i-a pus?
0
17-10-2009, ora 23:24
pisa
Nu este medic/terapeut
pisa
diagnosticul este tulburare paranoida acuta
ma intereseaza spitalele din dobrogea pt ca familia ei sa fie in apropriere

multumesc oricum
0
18-10-2009, ora 11:57
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Cred ca spitalul de la Palazu Mare este singurul din Dobrogea, dar eu cred ca i-ar face bine in orice spital, chiar si intr-unul dintr-o zona de munte.Eu am fost la Voila si arata bine sanatoriul de acolo, distanta este insa mare, e situat in judetul Prahova.Familia poate actiona ca suport moral, dar daca tulburarea este accentuata nu stiu daca nu cumva in faza asta se poate lipsi de suportul familiei.Principalul este ca dumneaei sa-i fie bine si daca trebuie internata alegeti o optiune care sa va permita cat de cat, din punct de vedere financiar, sa o vizitati.Eu cred ca Bucurestiul nu este un capat de lume si cred ca o puteti vizita saptamanal.Trebuie sa mai luati in calcul si colaborarea cu medicii, poate ca e bine sa contactati un medic care sa fie dispus sa va vorbeasca despre starea pacientei la telefon si sa va informeze despre timpul optim la care o puteti vizita.Multa sanatate si sper sa treceti peste asta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul