spasme musculare involuntare+agitatie+puls accelerat...

28-12-2013
santi
Nu este medic/terapeut
santi
ma confrunt cu o problema care imi da mari batai de cap, imi afecteaza viata sociala si de familie
de aproximativ 2 saptamani simt niste contractii involunatare ale musculaturii, la inceput a fost stomacul dar incet incet a inceput sa mi zvacneasca si mana, si piciorul, si pleoapele cateodata, se declanseaza cateodata involuntar si reflexul de deglutitie.
sunt permanent agitata, cu un fior in stomac, pulsul accelerat
cel mai rau este noaptea pt ca nu ma pot odihni, sunt foarte obosita dar cum atipesc putin imi zvacneste fie stomacul, fie piciorul si ma trezesc, ma tine asa aproape toata noaptea, adorm pe la 3, 4 ma trezesc la 8, somn agitat, neodihnitor.
simt contractiile stomacului si ziua in ultimul timp.
analize de sange, urina, tiroidieni am facut in septembrie, au iesit bune cu excepta magneziului care era sub limita, de atunci am luat 10 zile pe luna mag b6 fiole.
nu stiu incotro sa ma indrept, este perioada sarbatorilor si sunt total dezorientata si cu nervii la pamant, doctorii sunt in vacanta si nu stiu incotro sa ma indrept, nu mai am avut o noapte intreaga de nu mai stiu cand
familia nu ma intelege, spun ca totul este in mintea mea, va rog mult un fat, cu ce sa incep ca nu stiu
neurologie?
psihiatrie?
analize iar de sange?
acum sunt in concediu si mai suport cum mai suport dar dupa 6 incep serviciul si in starea asta nu stiu ce o sa fac
rog din suflet cineva care cunoste sa mi dea un sfat pt ca simt ca nu mai pot
6 comentarii
0
28-12-2013, ora 15:05
Claudia123456
Nu este medic/terapeut
Claudia123456
Trebuie sa incepeti cu niste analize se sange uzuale, calciu, magneziu, fier...Eu am avut aceasta problema dea lungul mai multor luni din cauza unei intoxicatii cu B6, dar nu cred ca e cazul la dvs, eu am luat cantitati mai mari de B6 mai multe luni neintrerupt. De asemeni ar trebui sa mergeti la neurolog, numai daca aici e totul ok va puteti indrepta spre psihiatru. Eu acum cand am astfel de reactii, de asemeni nu dorm bine imi fac analize si intotdeauna calciul si magneziul sunt sub limita dupa cateva zile de administrare calciu si magneziu imi revin.
Sanatate.
0
28-12-2013, ora 15:11
santi
Nu este medic/terapeut
santi
buna si multumesc mult pentru raspuns
eu iau magne b6 din august, cu ceva pauze, am avut zile cand luam si 3 fiole, azi am luat 2 de exemplu
la analizele facute in sept a iesit ma sub limita si calciu spre limita inferioara dar nu stiu ce sa mai cred
noaptea nu reusesc sa ma odihnesc din cauza zvacnirilor si sunt mereu obosita, capul ametit de la lipsa de odihna
0
28-12-2013, ora 15:29
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna ziua !

Este necesar sa faceti un consult neurologic pentru stabilirea diagnosticului. Deasemenea,
cred ca problema dumneavoastra se poate cel putin ameliora cu tratament homeopat (pentru prescrierea acestui
tip de tratament natural este nevoie de o consultatie speciala, efectuata de un medic homeopat sau cu competen-
ta in homeopatie).
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
28-12-2013, ora 15:33
santi
Nu este medic/terapeut
santi
multumesc domnule doctor pentru raspus
pana ajung la doctorul neurolog, dupa revelion cred, ce as putea lua pentru a reusi sa dorm, lipsa de odihna ma omoara
la inceput am crezut ca este anxietate dar acum cu spasmele astea nu stiu ce sa mai cred
0
28-12-2013, ora 19:53
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna seara !

Incercati cu Dormolin sau Dormolin forte. Puteti lua o capsula cu aproximativ 4 ore
inainte de culcare si inca o capsula daca dupa 20-30 de minute de la momentul culcarii nu vine somnul.
Mentionez ca sunt preparate naturale.
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
18-07-2016, ora 19:12
A2929
Nu este medic/terapeut
A2929
Pentru Santi ai reusit sa afli problema de sanatate...daca nu cred ca te pot ajua cu un sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cât e bine să fie frecvența cardiacă?
  • Gravitate COVID - la ce saturație în oxigen mergem la spital?
  •