sora mea sufera de o forma de psihoza

27-01-2009
pazzaanca
Nu este medic/terapeut
pazzaanca
sora mea a fost internata astazi in vederea unui diagnostic exact.are aproape 30 de ani e casatorita si are 2 copii de 4 si respectiv 2 ani.nimeni in familia noastra nu sufera sau a suferit vreodata de vreo boala psihica.ea traieste ca intr-un cosmar.delireaza.poate cineva sa imi dea un sfat, cum am putea noi, cei din familie sa o ajutam?e ceva la care nimeni nu s-ar fi asteptat vreodata...nu mai e ea.va multumesc
2 comentarii
0
27-01-2009, ora 18:11
O mama disperata
Nu este medic/terapeut
O mama disperata
Mai jos este adresa pe care puteti intra sa vedeti cum stau lucrurile cu aceasta psihoza. Sunt intrebari puse de persoane sau de familiile acestora care s-au confruntat cu astfel de probleme si raspunsuri primite de la d-na doctor.

http://forum.romedic.ro/prod/episod_psihotic_acut..._rog_sfatul_unui_psihiatru_010839.html

Va doresc multa sanatate si multa rabdare
0
28-01-2009, ora 11:11
pazzaanca
Nu este medic/terapeut
pazzaanca
va multumesc din suflet pentru raspuns.o sa citesc tot.suntem disperati fiindca nu stim ce se intampla sau ce anume a putut sa se produca in mintea ei...acum este sub sedative fiindca in ultimele 5 zile nu a dormit deloc si a slabit extrem de mult...vorbea doar despre un anumit moment revelator pe care l-a trait ea, dar pe care noi nu reusim sa-l intelegem, nu se mai ocupa deloc de copii, isi cerea iertare de la sotul ei mereu si ii spunea ca ii e teama sa nu-l piarda...speram ca impreuna vom reusi sa trecem peste momentul asta...va multumesc inca o data
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul