solicitare raspuns urgent ! sarcina sau o bts ?

18-11-2011
mihhhaela_p
Nu este medic/terapeut
mihhhaela_p
Buna ziua, sunt noua pe forum si doresc sa va detaliez starea mea, in speranta unui raspuns cat mai 'linistitor' din partea dvs. Am avut un contact sexual neprotejat pe data de 08.09.2011 (ultimul ciclu in 20 august 2011), pe data de 17.09.2011, 13.10.2011 si 07.11.2011 e asemeni am avut ciclu. Problema este ca am o stare generala destul de proasta : oboseala, dureri de burta, mancarimi ale pielii, dureri de cap, ma 'gadila' sanii, stari de voma, ameteala; am facut 4 teste de sarcina toate avand rezultatul negativ. Am fost a ginecolog (la 3 ) 2 mi-au facut ecografie, celalat control si teste de sarcina (2 negative ambele) - rezultat : nu sunt insarcinata. Mentionez ca am fost la ginecolog cam in saptamana 6-8 de asa-zisa sarcina..spun asa pt ca nu stiu daca sunt insarcinata sau nu. E posibil sa fie vorba de o sarcina inchipuita, o bts sau o alta afestiune ?
Va rog, dati-mi un raspuns urgent !
Va multumesc !
3 comentarii
0
18-11-2011, ora 14:31
marusca72
Nu este medic/terapeut
marusca72
daca ai fost la medic si ai facut si eco cred ca ti-au spus ce ai ca doar nu te expediau din cabinet fara un diagnostic? si apoi testele de sarcina nu prea dau gres daca au iesit negative inseamna ca nu e vorba de sarcina. din 3 ginecologi la care ai fost nu ti-a spus nici unul ce ai? fa si niste analize poate depistezi asa.multa sanatate
0
18-11-2011, ora 18:20
eruve
Nu este medic/terapeut
eruve
salut!
Nu ai nimc, stai linistita!
Toate testele sunt precise...100%
Deci posibile cauze:
*glandele deci consulta un endocrinolog sau medic homeopat
*stresul ( de la care este posibil sa se fii declansat aceasta problema)
*dereglare hormonala
*fumatul excesiv
*anticonceptionale ( daca iei pt o perioada mai lunga este posibil dai de acest impediment)
*amenoreea (lipsa menstruatiei se poate trata de asta sufar eu de ani de zile dar acum am gasit un tratament nou si sunt foarte bine

Deci cam astea sunt posibilitatiile stai calma totul va fi bine!
NU ESTI INSARCINATA! RELAXEAZA-TE! DU-TE LA UN ENDOCRINOLOG EL TE VA AJUTA !
Sanatate multa ! ( incearca sa faci sex protejat va mai bine pt tine atat din punct de vedere emotional cat si medical, nu cred ca vrei sa ajungi sa faci mereu avorturi, vei avea constiinta incarcata si te vei imbolnavi in ultimul hal, cunosc femei care isi blesteama zilele din cauza unui avort, foloseste prezervativul, daca el nu vrea gaseste-ti altul inseamna ca el nu merita e un egoist se gandeste numai la placerea lui! )
Fii linistita multa sanatate si minte fii responsabila!
Eruve
0
25-11-2011, ora 19:55
mihhhaela_p
Nu este medic/terapeut
mihhhaela_p
Am fost la ginecolog si am facut un ecograf ; mi-a spus ca poate am vreo raceala. Daca calculele mele imi arata o posibila sarcina in saptamana 12-13, in mod normal s-ar fi vazut la o ecografie pelvina ? Mi se pare ca am burta umflata si o mica umflatura in partea dreapta jos; am senzatia unor zvacnituri in zona pelviana si la burta. Ce raspuns imi puteti da?
Va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Vaccinul HPV a redus riscul de infectare cu 90% în ultimii 10 ani
  •