solicitare raspuns urgent ! sarcina sau o bts ?

17-11-2011
mihhhaela_p
Nu este medic/terapeut
mihhhaela_p
Buna ziua, sunt noua pe forum si doresc sa va detaliez starea mea, in speranta unui raspuns cat mai 'linistitor' din partea dvs. Am avut un contact sexual neprotejat pe data de 08.09.2011 (ultimul ciclu in 20 august 2011), pe data de 17.09.2011, 13.10.2011 si 07.11.2011 e asemeni am avut ciclu. Problema este ca am o stare generala destul de proasta : oboseala, dureri de burta, mancarimi ale pielii, dureri de cap, ma 'gadila' sanii, stari de voma, ameteala; am facut 4 teste de sarcina toate avand rezultatul negativ. Am fost a ginecolog (la 3 ) 2 mi-au facut ecografie, celalat control si teste de sarcina (2 negative ambele) - rezultat : nu sunt insarcinata. Mentionez ca am fost la ginecolog cam in saptamana 6-8 de asa-zisa sarcina..spun asa pt ca nu stiu daca sunt insarcinata sau nu. E posibil sa fie vorba de o sarcina inchipuita, o bts sau o alta afestiune ?
Va rog, dati-mi un raspuns urgent !
Va multumesc !

-*


(*modificat de admin)
1 comentarii
0
23-11-2011, ora 10:50
Michellina
Nu este medic/terapeut
Michellina
Buna Mihaela.. De exemplu eu imi doresc foarte mult un bebelus si "lucram" la aceasta minune din luna august. In luna septembrie am crezut 100% ca sunt insarcinata pentru ca aveam greturi dimineata, rau de masina, ameteli, problema cu unele mirosuri, sanii tari, ma rog, toate simptomele. Am fost la ginecolog si mi-a spus ca nu sunt insarcinata si ca intr-o saptamana imi va veni menstuatia. Eu am spus ca sigur doctorita nu e destul de buna, insa a avut perfecta dreptate. Si tot ea mi-a spus ca atunci cand o femeie isi doreste un copil sau are teama mare de a ramane insarcinata, datorita gandirii intense doar la aceasta problema, oranismul incepe sa reactioneze in acst sens. Mi-a mai spus ca sunt femei care nu sunt insarcinate dar simt ca se misca bebelusul in burtica inca din prima luna. Poate fi o sarcina inchipuita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.