slabesc cu otet de mere

21-07-2009
gugulet
Nu este medic/terapeut
gugulet
buna, am si eu probleme cu kg nu sint grasa dar incerc sa mai slabesc, beau 2 litri de apa pe zi regulat si dimineata inainpe de dejun beau la un pahar cu apa o lingurita de otet de mere si mai putina piine si sa vedeti cu se vad rezultatele, contraindicat cei care ai gastrita.bafta
11 comentarii
0
21-07-2009, ora 11:29
sim1973
Nu este medic/terapeut
sim1973
Buna, poti incerca medicamente homeopate, chiar aici pe site exista un domn scarface care le recomanda pt orice afectiune!
0
21-07-2009, ora 12:42
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Da, chiar eu sunt acela cu homeopatia, dar nu eu am inventat-o. Si cine a studiat-o stie ca nu exista problema sa nu poata sa fie vindecata in mod teoretic cu ajutorul homeopatiei, caci homeopatia nu vindeca de fapt nimic in sine!
Homeopatia intareste sufletul, adica corpul energetic, care la randul lui repara corpul dupa stiinta si arta lui. Ajuta numai auto-vindecarii...

Dar ce faci tu cu otetul nu stiu daca este prea intelept mai alas daca nu sti nici efetul otetului asupra corpului.
Desi un pic de otet pus in mancare ajuta la digerarea mai usoara a mancarii, pus in apa si baut
numai asa inainte de mancare ar putea avea un efect contrariu.
Otetul este ca si vinul, iutelile, un element care contine "foc", deci caldura, si ajuta deci la digestie.

Pentru cei care au stomacul slab, deci rece si ca urmare digestie proasta pus in mancare de abia sa se simta gustul ajuta la digerarea mancarii prin marirea caldurii stomacului.
Pus in apa probabil aceste efect se duce, caci apa si cu focul nu se prea impaca dupa cum se stie.
Luat in exces, otetul dauneaza insa si poate dauna la acele persoane chiar au deja prea mult "foc" in stomac ori in mod naturalori prin consumul excesiv de alte "focuri" ca iuteliel, vinul, alcoolul...etc.

In al doilea rand trebuie ca otetul sa fie natural iar cel facut din vin este mai bun caci marul nu este un element de foc ca strugurele.

Cine vrea sa slabeasca cu efect de imbunatatire a sanatatii sa renunte mai degraba la micul dejun insa numai daca nu este bolnav mai grav caci atunci ii trebuie putere din micul dejun.

In loc de micul dejun se invata corpulf. repede numai cu apa, ceauiri sau suc de fructe, dar natural si ceva diluat.

Cat despre efectul otetului si modalitati de slabire in mod natural,
le gasiti la www.leacuri.net la rubrica Hildegard.

Morcovii, pastanacul nu ingrasa absolut deloc, asemanator si carnea de pui si altele.

E greu sa slabesti daca nu sti cum si este f. usor daca sti cum. Insa dietele oamenilor de stiinta le puteti uita toate ca sunt toate pe dos, caci oamenii de stiinta nu sunt creeatorii acestei lumi si nu au cum sa stie secretele lui Dumnezeu.

Ei inteleg tot asa de mult despre natura si om ca si bastinasii unei insule pacifice de acum 100 de ani cand se uita la un avion prabusit pe insula lor.
0
21-07-2009, ora 15:10
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Otetul de mere este bun in cantitati mici, dar nu consumat regulat, pt ca acidul acetic din el poate sa produca leucopenie.
Tineti cont de sfaturile domnului Scarface si veti beneficia de tratamente homeopate optime pt ce doriti dvs.

Numai Bine;)
0
23-07-2009, ora 00:24
mirka000
Nu este medic/terapeut
mirka000
nu am incercat pana acum, mai vreau sa dau jos cam 3 kg ca sa devin asa cum eram inainte de sarcina, dar incerc cu tinctura de soc, pe care astazi am preparat-o, caci incepe postul Sf.Marii tocmai bine de tinut regim.Voi ati incercat cu tinctura asta, da rezultate?va multumesc
0
23-07-2009, ora 10:37
gugulet
Nu este medic/terapeut
gugulet
buna mirka000, nu am incercat, dar in ce consta tinctura de soc?mersi
0
24-07-2009, ora 00:27
mirka000
Nu este medic/terapeut
mirka000
iti taie foamea, este un laxativ puternic dar nu periculos si daunator..daca cauti pe google tinctura de soc ai sa gasesti persoane care au folosit-o.Socrul meu face reflexoterapie si in general cremele care le foloseste le face el.Tot el anul acesta a venit la noi in Italia si mi-a adus o sticluta pe care am folosit-o cu rezultate nu tocmai visibile pentru ca nu am avut pentru o luna.Anul aceste, chiar ieri am preparat-o de una singura iar in post am sa o folosesc.Nu trebuie sa mai mananci nimic dupa ora 18, nu ai voie carne(doar peste)sunt dezlegari multe in acest post, in general se mananca multe cereale si fructe, sigur ce va trebui sa bei si apa multa, dar eu iti recomand ceaiul din matase de porumb.se ia in prima zi o lingura diluata intr-un pahar cu apa la ora 18, a doua zi 2 linguri diluate in apa, mergi asa pana la sapte linguri timp de o luna.mentii aceeasi ora iar daca ai scaune moi descresti sau iei tratamentul de la capat, eu nu am avut probleme..Sper sa fie bine, caci rau nu imi poate face ca este natural..oricum daca nu slabesc desi nu cred ca nu voi slabi caci in postul sf.PETRU SI PAVEL am slabit aproape 2 kg, am sa ma marturisesc si impartasesc deci macar sufletul il curat si tot este bun..te pup..Mirka
0
24-07-2009, ora 20:12
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Mirka000, FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIII; ma bucur foarte mult pt tine ca ai decis sa te confesezi si sa te impartasesti...asta am facut si eu...multa sanatate si Dumnezeu sa te binecuvanteze, ca de altfel pe toti!

Toate bune;)
0
24-07-2009, ora 22:00
mirka000
Nu este medic/terapeut
mirka000
merci, NICK, NIMIC NU MA MULTUMESTE MAI MULT DECAT ACEST LUCRU
0
25-07-2009, ora 12:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
PERFECT! Bine ai venit in clubul celor care se gandesc si la suflet! Toate cele bune siDumnezeu sa va binecuvanteze;)
0
25-07-2009, ora 19:39
mirka000
Nu este medic/terapeut
mirka000
multumesc asemenea
0
25-07-2009, ora 20:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
;)))))))))))))))))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.