este posibil sa ajunga o picatura de sperma in interiorul vaginului si sa raman insarcinata?

17-08-2008
andradada
Nu este medic/terapeut
andradada
Buna ziua.
Intr-o zi prietenul meu a ejaculat pe mine. Mentionez ca nu am facut sex inca dar el s-a excitat foarte tare si si-a dat drumul asa ca a ajuns ceva sperma pe chilotii mei mai exact pe partea din spate (fund). Credeti ca este posibil sa ajunga o picatura de sperma in interiorul vagnului si sa raman insarcinata? Trebuie sa spun ca eram in a14a zi a ciclului si asta m-a speriat asa ca am laut pastila de a doua zi ca sa fiu sigura.
8 comentarii
0
17-08-2008, ora 00:00
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
nu ai ramas insarcinata... cum sa ramai insarcinata ? din spate pana in fata la vagin... este cale multa de strabatut... deci nu ai cum sa ramai insarcinata... daca era pe partea din fata erau sanse dar foarte mici sa fi ramas insarcinata... dar asa ?
0
17-08-2008, ora 00:00
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
nu ai ramas insarcinata... cum sa ramai insarcinata ? din spate pana in fata la vagin... este cale multa de strabatut... deci nu ai cum sa ramai insarcinata... daca era pe partea din fata erau sanse dar foarte mici sa fi ramas insarcinata... dar asa ?
0
17-08-2008, ora 00:00
andradada
Nu este medic/terapeut
andradada
pai ma gandesc ca o picatura de sperma poate curge pana la vagin si deci pot ajunge spermatozoizi in interior...
0
17-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
andradada stai linistita ca nu exista asa ceva!!si chiar daca ajungea era imposibil sa patrunda in vagin, ar fi trebuit sa stai in pozitie de "lumanare" cu picioarele in sus ca sa patrunda!!nu te mai stresa degeaba, mai ales ca ai luat si pilula de a 2-a zi!dar data viitoare folositi si voi un prezervativ ca e mult mai sigur!!multa sanatate!!
0
17-08-2008, ora 00:00
andradada
Nu este medic/terapeut
andradada
ok.multumesc frumos tuturor care au raspuns. acum am simt mai linistita.aveam nevoie de o reasigurare pentru ca, uneori, nu mai gandesc logic si sunt condusa de frica. mutlumesc inca o data pentru raspunsuri.
0
10-11-2020, ora 19:02
Bombom
Nu este medic/terapeut
Bombom
Imi puteti spune si mie, eu cu iubitul meu ne am masturbat reciproc si el s a dus la baie si s a sters cu un șervețel uscat si dupa vreo 5 min mi a introdus degetele in vagin, eu sunt racita de cateva zile si de vreo 4 zile nu mi a venit ciclul menstrual, vreau sa Menționez ca este neregulat, pot sa raman însărcinată?
0
10-11-2020, ora 19:02
Bombom
Nu este medic/terapeut
Bombom
Va rog sa mi răspundeți
0
10-11-2020, ora 19:03
Bombom
Nu este medic/terapeut
Bombom
Sa Menționez ca a ejaculat si dupa s a sters cu șervetel uscat si dupa mi a introdus degetele in vagin
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  •