sistem imunitar slabit

17-08-2007
Cristiann
Nu este medic/terapeut
Cristiann
In iunie am avut o problema cu un stafilococ auriu si la analize domnul doctor mi-a spus ca am sistemul imunitar slabit. Incepand cu data de 20 iulie am probleme cu amigdalele. Mi s-au umflat, iar corpul nu a reactionat cu nimic. Am stat vreo 3 zile si am vazut ca se facea mai rau. Am fost la medic si mi-a dat Ospen 1500 la 8 ore, 12 comprimate. Mi-a trecut si dupa vreo 4 zile a revenit. Am luat Eritromicina 200 la 6 ore cate 2 comprimate, 40 comprimate. In timpul tratamentului cu eritromicina a inceput sa-mi curga nasul si am facut putina temperatura. In acelasi tim cu eritromicina am luat si Baraka 3 comprimate pe zi, 24 de comprimate si nimic nicio schimbare. Dupa eritromicina imi trecuse, dar la 4 zile a revenit. Boala inainteaza incet. Am nasul infundat si durere suportabila cand inghit. Mi se usuca gatul. Le simt umflate. Alte simptome nu am. Va multumesc!
3 comentarii
0
28-10-2007, ora 00:00
Dr. Nicolae Claudia Adriana
Alergologie si imunologie clinica, bucuresti
Dr. Nicolae Claudia Adriana
Poti beneficia de imunomodulari nespecifice si specifice tulpinii microbiene dupa realizarea unui bilant imunologic.
0
24-09-2009, ora 06:06
patricia_eu
Nu este medic/terapeut
patricia_eu
in urma depistarii unui hpv, am primit in tratament, pe langa alte recomandari si isoprinosine si doua luni am luat cate 5 pastile pe zi, cu o pauza de 10 zile, apoi cate doua pastile pe zi, inca o luna. testul papanicolau repetat este bun. in acest moment am probleme cu urechea medie, o infundare a conductului si am inteles ca poate aparea din diferite cauze, dar si datorita sistemului imunitar scazut. ce ma sfatuiti? sa mai iau isoprinosine? si daca da, care sa fie doza zilnica si pe ce perioada? va rog sa imi raspundeti!
0
24-09-2009, ora 06:08
patricia_eu
Nu este medic/terapeut
patricia_eu
ce inseamna sa fac un bilant imunologic? si unde pot face aceasta ? va multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.