sirop imunitate

23-03-2010
uidumac
Nu este medic/terapeut
uidumac
Buna ziua!
Ce sirop de imunitate recomandati pentru copil de 2 ani si 10 luni, a intrat in colectivitate de o luna si a racit de doua ori in aceasta perioada, mentionez ca este un copil rezistent si sanatos.
Multumesc anticipat!
9 comentarii
0
23-03-2010, ora 16:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună ziua!

SEPTILIN sirop (1-2 linguriţe de 2-3/zi, timp de minim o lună, maxim şase luni).
Toate cele bune şi multe binecuvântări :)



În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nickstein;)
0
17-01-2011, ora 14:08
madalinaveverita
Nu este medic/terapeut
madalinaveverita
buna ziua am o fetita de un an si patru luni de la inceputu ierni este racita nui trece cu nimic iam facut un set de analize toate bune problema este cami face si febra, are imunitatea scazuta de nui trce cu nimic astept un rasp pls multumesc
0
20-01-2011, ora 19:03
lili_lilik
Nu este medic/terapeut
lili_lilik
va rog sa mi spuneti si mie daca este indicat sa i administrez baietelului meu in varsta de 2 ani SEPTILIN, SINGULAIRE si TINCTURA DE PROPOLIS, am deseori probleme cu el, imi raceste foarte des si nu stiu ce sa ma mai fac..
0
25-01-2011, ora 13:24
mikiduta83
Nu este medic/terapeut
mikiduta83
Buna ziua.
Vreau si eu sfatul unui dr pediatru, va rog. Am un baietel de 1 an si 10 luni. In vara a facut 3 episoade de bronsiolita, dintre care pt 2 am fost internati. Intre timp am aflat ca are astm bronsic indus asa ca este pe tratament cu singulair de 3 luni, si urmeaza alte 3. Ce sirop ii pot da pt imunitate?
Mai am o intrebare: are sensibilitate la histomina (am inteles ca se gaseste in mezeluri, conservaraie, chips-uri); oricum nu-i dadeam asa ceva sa manance, dar aceasta.sensibilitate se va ameliora in timp sau este ceva definitiv? Adica poate ajunge la 20 de ani si sa nu poate sa manance chips-uri, de ex? A urmat un tratament cu zinnat timp de 2 luni si pediatra lui mi-a spus ca momentan sa nu i-l mai dau.
Va multumesc!
0
30-03-2011, ora 14:06
myreille
Nu este medic/terapeut
myreille
Bun pt imunitate e si Forever Kids, Pt copii sub 4 ani, , o cutie ajunge pt 2 luni.
0
05-05-2011, ora 14:45
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos a înviat!

Stimată dnă Mădălina Veverita, mergeţi cu fetiţa dv. la un medic pediatru. Rugaţi-l să vă spună, în urma examinării directe, dacă suplimentul First Defense este adecvat pentru fiica dv.
Produsul naturopat First Defense conţine: măslin (Olea Europea) frunză, 80mg, sunătoare (Hypericum Perforatum) plantă, 0.3% hipericin 20mg, arabinogalactan (extract din Larix occidentalis) 15mg, gluconat de zinc 3mg şi argint coloidal 12ppm (12 particule de argint la 1 milion de particule de apă deionizată), având proprietăţi imunostimulatoare şi imunomodulatoare. Creşte foarte mult imunitatea!
Produsul poate fi administrat preventiv, pentru creşterea capacităţii de apărare, dar şi la primele manifestări ale bolii, de exemplu frisoane, tuse, febră, dureri în gât sau de ureche, diaree etc. La primele semne de infecţie: copii între 6 luni şi 1 an: 1/2 linguriţă de 3 ori/zi; copii 1 - 12 ani: 1 linguriţă de 3 ori/zi. Se poate administra simplu sau amestecat cu băutura preferată a copilului.
----------*
_

ATENŢIE! Acest produs naturist se administrează doar cu avizul medicului, nu din proprie iniţiativă. Produsul nu se administrează la copiii care prezintă alergie la unul dintre ingrediente!
Dacă medicul nu vă dă acceptul pentru administrare, rugaţi-l să vă prescrie altceva pentru fortificarea sistemului imunitar al fiicei dv., altceva precum Esberitox N.
_

Însănătoşire grabnică!

(*modificat de administrator)
0
05-05-2011, ora 14:55
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos a înviat!

Stimată dnă lili_lilik, Septilin, Singulaire şi Tinctura de propolis pot fi administrate concomitent doar cu avizul medicului curant, în doză limitată ca şi cantitate, concentraţie şi frecvenţă de administrare, strict dacă există o necesitate vitală.
Vă recomand să mergeţi cu băiatul dv. la un consult medical la dnul dr. Pavel Chirilă. Nu veţi regreta, aşa cum nici nepoatele mele nu au regretat :)
_

Dr. Pavel Chirilă
CENTRUL MEDICAL NATURALIA
Str Erou Mircea Marinescu nr. 8, Voluntari, Judeţ Ilfov
Tel.: 004-021 -350.51.33/350.51.36 mobil 0744429308
Fax.: 004-021-350.51.35
e-mail: naturalia@digitech.ro, naturalia@naturalia.ro
0
05-05-2011, ora 15:53
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos a înviat!

Stimată dnă mikiduta83, teoretic îi puteţi da băiatului dv. multe siropuri, de vreme ce există o gamă terapeutică foarte vastă, însă practic trebuie să-i daţi copilului dv. numai siropuri recomandate de medic. Administrarea din propria dv. iniţiativă îl poate expune pe fiul dv. la a experimenta efecte adverse periculoase.
Recomandarea de mai sus este valabilă şi pentru dv. Faceţi efortul să mergeţi cu băieţelul dv. la un consult medical, la dnul dr. Pavel Chirilă (datele de contact ale dânsului le puteţi găsi în mesajul de mai sus, cel anterior acestuia).
Sensibilitatea la histamină se poate ameliora în timp, şi chiar poate dispărea, atât în mod natural, fără intervenţii medicamentoase, rar, ce-i drept, cât şi prin tratament specific, însă există şi varianta foarte comună de a rămâne toată viaţa cu ea. Poate să ajungă şi la 40 de ani, şi să nu poată mânca chips-uri, dar dv. nu trebuie să gândiţi negativ, ci trebuie să aveţi credinţa că totul va fi bine.
Consultaţi medicul, vă rog!
_

Însănătoşire grabnică!
0
07-04-2013, ora 12:06
stargsm_anamaria
Nu este medic/terapeut
stargsm_anamaria
Buna ziua,
Am si eu o fetita de 2 ani si 7 luni si va rog sa imi spuneti daca ii pot administra esberitox fara prescriptia medicului pediatru. El mi a recomandat Septilin, insa am tot citit pe net de acest esberitox si pare mai bun din experienta altor mamici. Daca este ok sa il administrez care ar fi doza si cat timp pot sa ii dau pt a avea un efect cat mai bun.

Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul