sinuzita sau alta afectiune?

21-02-2014
liliana17
Nu este medic/terapeut
liliana17
Buna ziua, va scriu pentru ca nu reusesc sa gasesc raspunsul la intrebarile mele... De aproape o luna am observat ca simt o durere puternic ain momentul in care ' imi misc ochii', la fiecare clipire simteam ca am ceva in ochi, la o saptamana dupa debutul primelor dureri, si-au facut aparitia dureri puternice de cap in partea frontala si ametelile. De fiecare data cand ma aplec sau las capul in jos, imi pierd la propriu, echilibrul. Nu am luat antibiotice sau alte medicamente in afara de nurofen si ibuprofen, pentru ca sunt alergica la penicilina.
Scuzati-mi nestiinta!
Va multumesc, anticipat!
2 comentarii
0
22-02-2014, ora 00:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sunt simptome destul de alarmante care implica mai multe specialitati
fara consult la ORL, oftalmologie si neurologie.. n.o sa stii ce tratezi
daca esti in oras universitar.. poti merge in clinica si maine..sunt medici d egarda pe toate specialitatile
la urgenta se merge numai daca dureririle sau ametelile sunt insuportable
verifica tensiunea arteriala...
0
22-02-2014, ora 07:32
liliana17
Nu este medic/terapeut
liliana17
Am fost la un consult oftalmologic si in urma unui examen mi s-a spus ca nu e nimic in neregula ca durerea nu provine de la ochi, dupa care am fost la spitalul judetean cu o trimitere de la medicul de familie la ORL iar raspunsul domnului doctor a fost o intrebare" Auzi, tu esti indragostita?" Eu nu imi puteam tine echilibrul iar el.
din pacate nu este in apropiere nici un spital universitar, dar am sa merg cat pot de repede la unul.
va multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •