sinuzita maxilara produsa de dinti

07-06-2010
andecris
Nu este medic/terapeut
andecris
acum 8 ani am fost operata la bmf sp. militar pe sinus maxilar s-a facut extractia dintelui cauzal si chiuretarea sinusului.nu m-am simtit dupa aceea.acum aceeasi faza.sinuzita maxilara.am facut tomograf.la tomograf au aparut acumulari de chisturi lichide pe 80 la suta din suprafatta sinusului.am fost indrumata la panduri pt operatie.aici mi s-a spus ca trebuie sa rezolv cu dintele si apoi operatia.am gasit in sfarsit un stomatolog care a gasit dintelle cu comunicare in sinus nu l-a scos l-a tratat.dupa opturatie am avut niste dureri groaznice 5 zile, junghiuri groznice pe sinus, ureche ochi, durere de masea, m-am umflat, algocalminul nu isi facea efectul.ceda cat sa suport durerea la aulin.dupa administrare 3 zile ampicilina si 3 augumentin a cedat durerea groaznica.a ramas durerea pe sinus, ureche si dinte cat sa suport si o durere de cap care nu se opreste.nu mai pot lua antibiotice iau din februarie.antiinflamatoare la fel sunt plina de pastile.a ramas presiunea din obraz si greutatea din obraz.e groznic.mi-e4 teama sa nu urce infectia prin alte locuri.cand sa ma operez stomatologul imi spune sa mai astept o saptamana.nu stiu ce sa fac
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul