sinuzita maxilara cronica

14-04-2010
predoiu
Nu este medic/terapeut
predoiu
BUNA ZIUA. MA NUMESC GINA SI AM O MARE PROBLEMA CU SINUZITA.AM FOST DIAGNOSTICATA ACUM CATEVA ZILE IN URMA UNEI RADIOGRAFII CU SINUZITA MAXILARA CRONICA LA CARE MI S-A SPUS CA TREBUIE SA FAC PUNCTII.AM FACUT 3 PUNCTII SI MI SA SPUS CA DACA NU IESE CURAT DIN NAS NICI LA A4 TRBUIE OPERATIE.MENTIONEZ CA MIE PUROIUL DIN NAS A CURS INAINTA SA FAC PUNCTIILE.VA ROG DIN SUFLET AJUTATI-MA NU VREAU SA AJUNG LA OPERATIE, TREBUIE SA EXIXTE UN ANTIBIOTIC CARE SA DISTRUGA INFECTIA.DR CARE MI-A FACUT PUNCTIA A SPUS CA NU ESTE NEVOIE DE NICI UN ANTIBIOTIC.
2 comentarii
0
14-04-2010, ora 20:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
MERGI LA UN STOMATOLOG SI VEZIU DACA ACEASTA SINUZITA NU ESTE DIN CAUZA UNEI MASELE DIN PARTE ADE SUS A MAXILARULUI ( consult + o radiografie la radacina dintilor de sus)
un antibiotic corect se administreaza dupa o analiza a secretiei din nas + antibiograma.
0
22-03-2011, ora 20:50
djice
Nu este medic/terapeut
djice
nustiu cum sa spun dar astazi am iesit din spital am avut si eu la fel o sinuzita maxilara cronica am facut operatie si o sa astept sa imi scoata atele ce sa spun e foarte dureros nu vreau sa speriu pe nimeni dar sincer a fost foarte dureros oricum nu vei simnti nimica cand te va opera fiindca iti va face anestezie totala asa ca nu vei avea treaba dar daca spui ca e cronica o sa fie putin cam greu ca iti va introduce o mesa si pe urma va trebui sa o scoate dar nu va fi dureros pe urma numai atunci fiinca pe urma iti va face niste spalaturi la sinus care are legatura aia eu nu ma pricep in astea doar spun ca eu astazi am fost externat si asta multumita dr. Flueraru Valeriu pentru ca am citit sfatul lui de pe site care erau date altor persoane o seara buna tuturor nu stati oameni buni sa indurati durere mergeti si tratativa e cel mai bun lucru care sunt din TM sau care vor veni in TM sa vina cu incredere la Spitalul nostru de la Maxilo Faciale ca sunt Dr. foarte buni Si inca odata Multe Multumiri Dmn Dr.FValeriu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.