am fost operata de sinuzita maxilara acum 1 luna

04-03-2014
ito
Nu este medic/terapeut
ito
buna seara, am fost operata de sinuzita maxilara acum 1 luna, insa am o ingrijorare, inainte de opratie mi-a fost afectat auzul la urechea stanga pe aceeasi parte era si sinuzita insa chiar si la o luna dupa operatie inca nu mi-a revenit auzul.Urechea se presupune a fi sanatoasa iar auzul va reveni odata ce locul operatiei se va vindeca, cel putin asa imi spune medicul care ma operat.Are legatura auzul cu sinuzita ?imi va reveni auzul odata ce locul se va vindeca? sau este vorba despre altceva mai grav decat mi se spune de medic?Va multumesc frumos
4 comentarii
0
04-03-2014, ora 10:28
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
se face o audiograma si o timpanograma
acolo arata la ce nivel este afectat auzul
daca este nervul auditiv afectat.. NU isi mai revine auzul
daca este o hipoacuzie de transmisie.. trebuei facut tratamentul specific ca sa.si dea drumul auzul
0
06-03-2014, ora 10:02
ito
Nu este medic/terapeut
ito
Va multumesc frumos pt raspuns si as mai avea o intrebare daca se poate.Ce fel de tratament mai exact trebuie facut?este nevoie si de operatie?Am uitat sa specific ca am fost operata in copilarie de mastiotita si am timpanul perforat.Pana sa fac sinuzita maxilara nu am avut probleme cu auzul cu toate ca am fost operata in copilarie.Va multumesc
0
06-03-2014, ora 10:05
ito
Nu este medic/terapeut
ito
Am uitat sa mai precizez ca atunci cand imi fac la clinica spalaturile acelea nazale cu pompa mi se desfunda urechea si aud foarte bine dar dimineata cand ma trezesc este infundata din nou
0
06-03-2014, ora 20:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca cititi mesajela DVS..
o sa vedet ca Va contraziceti
in 1 mesaj..scrieti ca urechea pare a fi sanatoasa
acum imi scrieti ca urechea a fost operata si ca are timpanul perforat
cum credeti ca eu Virtual pot sa.mi fac o parere corecta despre problemele DVs si sa dau un sfat concret???????
trimiteti audiograma si timpanograma pe adresa mea pe hotmail
fvaleriu@hotmail.com.. numai dupa ce vad acetes investigatii pot sa mai spun ceva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.