Sinuzita maxilara in urma unei lucrari protetice necorespuzatoare | Forumul Medical ROmedic

Sinuzita maxilara in urma unei lucrari protetice necorespuzatoare

28-05-2009
dani2007
Nu este medic/terapeut
dani2007
In urma unei lucrari protetice necorespuzatoare (fara tratament de canal, mi s-a pus linantul si lucrarea, infectandu-mi zona maxilara) a fost necesara o interventie chirurgicala (alveolotomie).
Rana s-a inchis cu greu pt. ca nu a fost bine curatata zona, cand s-a facut intervetia. Maxilarul ma supara, ma doare si e rosu in zona respectiva. Va rog sa-mi recomandati un chirurg MBF demn de incredere.

Daniela
2 comentarii
0
21-08-2009, ora 16:28
ancuntza
Nu este medic/terapeut
ancuntza
Domnul doctor Nicolescu este foarte bun. Il gasesti la spitalul Sf Maria, dar are si cabinet particular langa Scala
0
04-06-2011, ora 16:03
mariiana
Nu este medic/terapeut
mariiana
Da e foarte bun "la mintit copii "am avut o problema sociala o fetita cu o malformatie faciala a promis ca o ajuta ia umblat la aparatu dentar i-a stricat ce operase alti si a lasato asa promitind ca atunci cand vin colegi dansului suedez o ajuta au venit de 2 ori am sunat de sute de ori si nimik rusine d-n doctor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noi proteze dentare 3D îmbibate cu medicamente pentru a combate infecÈ›iile
  • Utilizarea protezelor dentare poate proteja împotriva declinului cognitiv
  • Cum influenÈ›ează proteza dentară alimentaÈ›ia unei persoane?
  •