sinuzita cu dureri de cap.

08-06-2009
elenastancu66
Nu este medic/terapeut
elenastancu66
de vreo cateva luni ma confrunt cu o sinuzita cred.am dureri deasupra nasului..cu junghiuri.e ingrozitor.as vrea sa stiu la ce medic sa merg.unul mai bun in domeniu...pentru un diagnostic sigur.orice informatie ma r ajuta mult.multumesc anticipat
3 comentarii
0
08-06-2009, ora 21:22
gambit
Nu este medic/terapeut
gambit
Din propria experienta iti pot spune ca sinuzita nu provoaca neaparat dureri de cap cum te confrunti tu. S-ar putea sa fie vorba de altceva. Cel care te poate ajuta sau diagnosica este un medic ORL. Cel mai probabil te va trimite sa iti faci o raza pentru ca asa se va vedea daca ai sau nu sinuzita (la mine asa a procedat).
0
08-06-2009, ora 21:34
zdinu
Nu este medic/terapeut
zdinu
Pentru operatie de sinus, polipi si altele legate de O.R.L recomand doctorul Vlad Budu de la Spitalul O.R.L Panduri

Am scris un articol despre cum a decurs operatia mea de polipi, sinus (pas-cu-pas) si cum a fost diagnosticata. Articolul cuprinde tot ce am facut in spital in acea saptamana de internare:

Aici gasiti articolul:
http://forum.doctorcunoscut.ro/viewtopic.php?f=3&t=3
0
09-06-2009, ora 11:50
elenastancu66
Nu este medic/terapeut
elenastancu66
va amultumesc...cred ca o sa merg la Panduri la medicul pe care l-ai recomandat...sper sa ma ajute...nu cred ca o sa ajung la operatie sau ceva de genul asta.sper doar sa obtin un diagnostic si o medicatie corecta.multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Sinuzita
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Mă doare capul când e frig - sinuzită?
  • Durerea de cap din sinuzită (cefaleea sinusală)
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  •