sinuzita - tratament natural

02-05-2009
felycya
Nu este medic/terapeut
felycya
am 30 de ani si sufar de sinuzita in urma radiografiei a rezultat sinuzita pe maxilar drept sinuzita frontala si membrana ingrosata am urmat o serie de tratamente am facut gentamicina injectabil 5 zile am facut 10 sedinte de fizioterapii cu aerosol laser am urmat apoi 5 zile de tratament cu augmentin de 1 gram apoi mi-au dat alte 5 zile de tratament cu axicef de 500 mg in urma acestor tratamente infectia nu-si da drumu am facut in nenumarate rinduri inhalatii cu apa cu sare si cu ceai de musetel si nimic acum urmez un tratament naturist sinupret de 2 zile si tot nusi da drumu as dori sa stiu ce pot face sasi dea drumu infectia mentionez ca nu pot lua prea multe antibiotice deoarece in urma cu trei ani in urma unui tratament cu augmentin de 1 gram mia plesnit o trompa si am fost operata pentru a elimina infectia ce pot face ce ma sfatuiti sa fac ca ma gindesc cu groaza ca termin si acest tratament fara rezultat si vor aparea durerile groaznicede gingii si cap va multumesc
5 comentarii
0
02-05-2009, ora 11:48
petruel
Nu este medic/terapeut
petruel
Incearca produsele GANODERMA, daca nu dai de un consultant iti pot da un nume de telefon, dar incearca sa-ti introduci in alimentatia de zi cu zi usturoiul si hreanul, pt sinusita HREANUL. Pt gingii incearca Biter suedez diluat in apa sa clatesti in gura sau tinctura de propolis diluat in ceai de musetel, tot asa clatit in gura 1 minut
0
02-05-2009, ora 11:52
petruel
Nu este medic/terapeut
petruel
revin, sa sti ca GANODERMA E EXTRAORDINARA. Daca vrei detalii scrie-mi Poti sa cauti pe net dar iti pot da si eu detalii. Stiu un caz cu acnee grava dar avea si sinusita. Dupa tratamentul cu ganoderma i s-a curata acneea si sinusita insa nu stia de ce i se facuse o umflatura pe gat, asa ca a mers la medic. Defapt corpul ei adunase toate toxinele si tot puroiul infect in acea buba, cand a taia-to a curs din ea toata spurcaciunea microbilor. Asta a fost un caz dragut insa totul se elimina prin scaun si urina,.
0
02-05-2009, ora 12:00
felycya
Nu este medic/terapeut
felycya
domnul doctor maninc foarte mult usturoi aproape zilnic maninc si hrean dar nimic nusi da drumul si gata as dori sami dati si numarul de tel pentru aceste produse GANODERMA si as vea sa mai intreb ce efect are acest medicament sinupret ca eu am nasul uscat nu elimin deloc si as vrea sa mai stiu daca e posibil sa elimin si altfel infectia nu neaparat pe cale nazala va multumesc
0
02-05-2009, ora 13:30
petruel
Nu este medic/terapeut
petruel
David Zerghe, -

Este un prieten de-al lui fratemeu, el mi-a dat si mie, puteti sa-i spuneti ca Dragan Petru l-a recomandat (din Cluj) ii spuneti problema dvs. si el va spune daca va poate ajuta sau indruma. Mie mi s-au parut destul de accesibile ca pret. Adica un placon de vreo 120 lei mia ajuns 3 lui. Sper ca e ceva ce va poate ajuta, daca nu, macar buna mea intentie!
0
02-05-2009, ora 13:32
petruel
Nu este medic/terapeut
petruel
inca ceva, nu sunt doctor, decat pasionat de tratamente naturale. :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •