sinuzita, ajutor

13-10-2012
Daniela-daniela
Nu este medic/terapeut
Daniela-daniela
Buna ziua, am avut sinuzita in ianuarie 2012, din prostia mea..am tratat-o acasa cu ampicilina, inhalatii, masaje faciale si cam atat. nu stiu daca s-a vindecat si a revenit sau nu s-a vindecat niciodata dar, dupa 2..3 luni am tot avut reprize de scurgeri de puroi si mucus pe gat, nas infundat, alergie la fum, praf...In prezent..ca s-a racit vremea am din nou scurgeri pe gat, uneori purulente, insa am si niste dureri rare dar puternice in zona sinusurilor maxilare si frontale. Ce nu inteleg eu e ca dupa ce am facut sinuzita in ianuarie am ramas cu o durere intepatoare la radacinile primilor premolari, durere acuta, periodica. Am facut o radiografie si nu a iesit infectie. ciudat este ca de fiecare data cand incepe sa ma doara radacinile premolarilor..in cateva zile apar si simptomele sinuzitei. nu stiu totusi care e cauza simptomelor mele.e infectie dentara ce nu se vede pe radiografie si imi provoaca simptomele sinuzitei sau sinuzita a provocat durerile premolarilor? de ce nu ma duc la doctor. pt ca imi va da antibiotice si nu pot sa mai iau antib. imi provoaca probleme intestinale, in zona genitala, la stomac.. Acum fac inhalatii si iau antiinflamatoare, insa degeaba,.durerile nu prea trec, nici macar nu am scurgerile de puroi pe gat, macar sa stiu ca se elibereaza sinusurile. Se poate sa fie doar inflamatie a sinusurilor fara infectie? va rog sa-mi dati un sfat pt ca la medic nu pot merge fara simptome durabile, zilnice. va multumesc.
1 comentarii
0
13-10-2012, ora 20:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci o radiografie saf
o scanezi si o atasezi pe mail
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.