sinus maxilar deschis

12-10-2013
ioana2007f
Nu este medic/terapeut
ioana2007f
In urma unei extractii nereusite a unui rest de radacina a molarului 2.6(stanga sus) mi-a fost deschis sinusul maxilar. Am fost la chirurgie oro maxilo faciala in Bucuresti unde s-a reinterventi si s-a extras restul si ulterior s-a suturat gingia. Doctorul care a facut interventia in Bucuresti mi-a spus sa nu suflu deloc nasul si sa drenez bine sinusurile cu spray nazal. Am scos atele dupa 10 zile, gingia se vindeca, dar trebuie sa contiunui sa nu suflu nasul cel putin inca 14 zile. Problemea mea este ca desi nu am nasul infundat mi se infunda urechile deoarece simt ca am mucus intre nas si gat. Chiar daca am nasul desfundat trebuie sa folosesc spray nazal ? Nu creaza dependenta ? Ce as putea face in privinta urechilor ? Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul