sint insarcinata? URGENT? trebuie sa stiu nu vreau sa tin sarcina

18-05-2015
maria.maria197735
Nu este medic/terapeut
maria.maria197735
Buna ziua... mi-am facut o citologie in luna ianuarie rezultind ca in 2-3 luni s ami se dea rezulatatul.. in luna martie am avut contact sexual in ata de 9 si 10 martie cu prezervativ si cu pastile anticonceptive (incepusem sa le i-au din data de 1 martie, dar un le-am inceput exact dupa ciclu).. ina ceste zile am folosit si prezervativ.. in data de 13 martie am lasat pastilele si nici un am mai avut nici un tip de contact nici in ziua de azi de atunci... evident in dat de 13 martie cind am lasat de luat pastilele mi-a venit ciclu menstrual in data de 15 la 2 zile.. in luna aprilie mi-a venit ciclu menstrual in data de 15 normal( amintesc un am mai avut contac si nici un am mai luat pastile anticonceptive).. el 24 martie imi da rezulattul de la citologie si resulta ca am o infectie si mi se da un tratament de tricolam 4 pastile in aceiasi zi si 10 zile flagyl vaginal... termin tratamentul in 4 mai... eu ma gindeam ca ciclu o sa imi vian in 15 dar in 10 mai am avut ciclu( ca nus tiu daca este ciclu sau ce este doar o zi júmate... ( la inceoput un pic maron si dupa normal a doau zi nimic iar atrei zi dimineata doar normal cu cheaguri)... un stiu daca este normal asta sau este din causa de la acest tratament sau sint insarcinata? dar va spun din nou am luat pastile acele 2 zile si am folosit prezervativ... in data de 14 cum eran ingrijorata ca mi-a venit asa repede cu 5 zile inainte si asa putin mi.am facut 2 teste de sarcina.. prprimul a la a doua urina de dimineata negativ si urmatorul mai tirziu tot negativ... a doau zi in 15 mi-am facut la prima urina dimineata tot negativ, in 16 mi.am facut altul la prima urina dimineata tot negativ... in 17 altul tot negativ.. azi mi.-am facut altul de alta firma diferia de celelate si tot negativ.. am fost la doctor dimineata mi-au facut si ei un test si a iesit tot negativ... mi-au facut si o ecografie vagina... si spune ca un se vede sarcina.. sint 68 de zile de la ultimul si unicul contact care am avut atunci in martie si 7 test de sarcine newgative... in martie am avut ciclu in aprilie la fel si in mai v-am spus am avut o zi juamte.. pot fi chiar daca am avut ciclu sa fiu insarcinata ? se pot da 7 teste negativ si sa pot fi insarcinata? se poate ac doctirita sa un fi vazut ca sint insracinata cu ecografía...? din martie si pina acuma ar trebui sa se vada ceva zic si eu un?.. ( stiu ca par nebuna) dar am nevoie sa ies de aceste indoieli.. si stres.. un am nici un síntoma de sarcina.. un vomit un am sinii umflati.. un ametesc.. un nimic... atunci???? cite propabilitati pot fi sa fiu insarcinata??? va multumesc anticipat Maria..
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •