singerare uretrala

23-09-2010
monica50
Nu este medic/terapeut
monica50
Buna seara, va deranjez si eu cu o problema.In aprilie am vazut ca dupa urinat am avut citeva picaturi de singe.Medicul de familie mi-a dat tratament cu nolicin si urinex.Imediat am inceput tratamentu in aceeasi seara si problema nu s-a mai repetat pina in iunie, catre sfirsitul lunii, cind iar dupa urinare cind m-am sters am vazut singe.Atunci am luat ciprinol si urinex si iar mi-a trecut.In septembrie m-am trezit pe tampon zilnic cu singerare ca la menstruatie nu in cantitate mare, iar lucrul acesta desi am inceput sa iau iar nolicin vad ca nu cedeza.Apare cam la doua trei zile.Am fost la control ginecologic iar doamna doctor m-a consultat si diacnosticul a fost : col fara leziuni, secretie vaginala normala, uter in pozitie intermediara, marit, anexe nepalpabile.Tot dinsa m-a intrebat de vreo tri ori daca singerarea e vaginala, iar eu i-am zis ca da, ca nu e anala.Abia atunci mi-am dat seama si am urmarit si cred ca singerarea e uretrala, tine de aparatul urinar, iar cind apare ma doare burta si imi trec niste ace in dreapta si stinga.Unde as putea sa ma duc mai ales ca medicul de familie este plecat in concediu de odihna, iar in Pitesti nu sunt cabinete urologice sa nefrologice.Sa fie vorba despre cancer?e posibil asa din senin?Urina nu e rosie, iar eu beau zilnic cite 2 l de lichide.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.