sindromul stevens jonhson sau lyell

30-12-2009
agina
Nu este medic/terapeut
agina
am un copil autist in varsta de 6 ani si se presupune ca de la medicamentul pe care l-a folosit pentru convulsiile pe care le facea si anume LAMICTAL a facut sindromul stevens jonhson ;a fost spitalizat 2 saptamani la terapie intensiva deoarece prezenta leziuni pe 80% din suprafata corpului acum am venit acasa cu el dar pentru el timpul petrecut in spital a fost o trauma si acum considera o agresiune orice incercam sa facem pentru el; a fost alimentat cu sonda nazo-gastrica si prin solutii perfuzabile iar dupa ce s-a vindecat la gurita l-am obligat sa manance si i-am dar apa cu seringa dar el refuza in continuare alimentatia iar noi suntem in situatia de a-l traumatiza in continuare pentru ca nu face altceva decat sa tipe deoarece se considera agresat. daca poate cineva sa ne dea un sfat care sa ajute in aceasta situatie va rugam sa faceti acest lucru cat mai curand deoarece suntem martori neputinciosi la starea in care se afla acest copil.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul