sindrom premenstrual accentuat

18-06-2009
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
dragi cititori, eu fac tratament cu zyprexa de 8 ani. de vreo patru ani am sindrom premenstrual accentuat cu 10 zile inainte de menstra! am si ciclul neregulat, cam la 32, 34 38 zile. Nu am dureri la menstra dar inainte imi efoarte rau, sunt ca otravita sau intoxicata la cap.
As vrea sa scap de aceasta zyprexa, in prospectul ei spune ca face sindrom premenstrual.
dar fara zyprexa nu mai dorm, iau doza minima, de 2, 5 mg uneori rar 5 mg dar imi creste pulsul rau din ea atunci.
Eu am fost tratata cu zyprexa pentru schizofrenie, nu mai am simptome psihotice de peste 6 ani.
am 33 de ani. Nu stiu ce sa fac ca imi e rau tare inainte de ciclu. si cand se schimba vremea tot rau dar alta senzatie, ca imi vine sa zac si ca un ghemotoc de nervi in plexul solar.
Am fost internat la Parhon in toamna ca suspecta de diabet insipid, mi s-au facut multe dozari hormonale si mi-au zis ca endocrin nu as avea nimic.
Nu stiu ce sa fac? psihiatrul zicea sa schimb tratamentul ( de fapt nu doctorul meu, ci o doctora mai tanara la care am fost asa, cu ideea sa ma mut la ea) Mie mi-e frica sa schimb ca toate au efecte adverse si eu am deja sete puternica si deasa, puls accelerat si sindrom premenstrual accentuat din zyprexa, plus insomnie daca nu il iau
daca trec la zledox cum mi s-a propus ma aleg cu modificarea intervalului IQ, asa scrie in prospect.
Nu stiu cum sa scap de acest sindrom premenstrual, sunt si foarte nervoasa, nu se mai intelege omul cu mine!
Mi-e rau!
daca are cineva vre-o parere, multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul