sindrom dispeptic de tip ulceros

01-09-2014
monica maria
Nu este medic/terapeut
monica maria
Buna ziua,
Va rog frumos cine sa mai confruntat cu problema mea de sanatate sa imi dea si mie niste sfaturi.
Acum 3 saptamani am ajuns in stare grava la spital la urgente acuzand o durere puternica la stomac cu voma, greata, vertij, diaree.2 zile am stat in spital unde mi-au facut tot felul de investigatii printre care: endoscopie, radiografii, ecografii, computer tomograf, consult ginecologic, test de sarcina, analize la sange.Mi-au spus atunci ca am sindrom dispeptic de tip ulceros, mi-au facut calmante si perfuzii cu no spa, imodium, etc, si trebuie sa urmez tratament cu esopremazol si regim alimentar.Dupa o zi mi-au trecut toate simptomele si mi-am revenit.Am tinut regim o saptamana din pacate, desi medicul mi-a recomandat minim o luna.Dupa aprox 3 saptamani adica joia trecuta mi sa facut ft rau, , , voma diaree, dureri de nedescris.Vineri am ajuns iar la urgente unde mi-au repetat endoscopia si au ajuns a aceeasi concluzie: sindrom dispeptic de tip ulceros.Mi-au facut cateva perfuzii si m-au trimis acasa.De joi pana azi am niste dureri incredbile, arsuri, dureri puternice, greata, stari de voma, ameteala, nu pot sa mananc, ma chinui cumplit.De joi iau tratament asa cum mi-a prescrie medicul : esomeprazol, no spa, injectii cu algocalmin, ranitidina, metroclorpamid.Dar la fel nu vad nici o imbunatatire, tot dureri puternice am.Va rog din suflet imi puteti spune si mie in cat timp de la tratament si regim imi trec durerile...va rog din suflet simt ca numai rezist.atat vreau aa aflu in cat timp imi trec aceste dureri.
va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici