sindrom cohleo vestibular disociat

12-10-2010
Doina Perte
Nu este medic/terapeut
Doina Perte
Buna ziua, As dori sa ma ajutati, am fost diagnosticata cu acest sindrom de catre medicul ORL-ist, imi vuieste urechea stanga de 3 saptamani, in urma controlului ORL rezultatul a fost ca nu sunt probleme cu urechea(adica NU otita, NU dop) ci ca sunt probleme cu circulatia sangelui. Am facut analize de sange Trigliceride, Colesterol, glicemie si toate au iesit in valori normale. Tratamentul prescris a fost tanakan 3x1, aspenter1/zi, milgamma 2x1. Am mers la control dupa zece zile iar medicul orl-ist (continuam cu tratamentul gingium 120mg 2x1, aspenter 75 mg 1/zi)mi-a spus ca trebuie sa consult un neurolog.Da am sunat medicul neurolog, care are date despre sanatatea mea, adica in urma cu 3-4 ani am facut RMN deoarece aveam dureri de cap si usoare tulburari de memorie, rezultatul fiind: multiple atacuri ischemice minore(am facut si atunci tratament cu tanakan, atunci valoarea trigliceridelor era 280 am tratat cu lipantil), doctorul neurolog mi-a recomandat sa fac ecodopler. Ce se poate face? ce imi recomantati? Acest vuiet ma trezeste din somn si nu mai pot adormi. Sunt perioade de timp cand nu vuisete foarte tare adica doar usoare modificare fata de urechea dreapta. Cat poate dura aceasta stare? Astept un sfat. Va multumesc,
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.