simt un spasm la buza inferioara

13-08-2009
andreea29
Nu este medic/terapeut
andreea29
Buna ziua.De azi dimineta decand m-am trezit am simtit un spasm la buza inferioara, ma lasa peste 1 ora iar ma ia.Nu mai este ca intensitate ca dimineata dar nu inteleg motivul.In general cand am lipsa de calciu imi amortesc mainile si si mi se contracta ploapele.Am luat calciu un pliculet si o patsila de magne b6de azi dimineta si am s amai iau.asta sa fie problema?
1 comentarii
0
13-08-2009, ora 17:28
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Astfel de calciu si mageneziu anorganic are un efect foarte efemer si in plus aceste substante raman in corp blocand multe functii importante. Asa cum fierul din potcoave nu este bun de mancat, tot asa si calciul de pe ziduri nu este bun de mancat.

Daca crezi ca ai probleme cu calciul si magnesiul incearca-le mai bine in forma homeopata : calciu carbonicum si magnesium phosphoricum in dilutia CH30 de la o farmacie homeopata, o singura granula supta ajunge in cele mau multe cazuri acute. Se repeta doar la nevoie si preventiv 1 granula pe saptamana timp de 4 saptamani.

In afara de faptul ca au un efect mult mai indelungat sunt si mult mai ieftine, 80 de granule costa numai 6 lei.

In homeopatie la indicatia "spasme in buza inferioara" insa nu se gaseste nici calciul nici magneziul.
La buza superioara insa se gaseste zincul care se potriveste si la contractia de pleoape pe care le aveti.

Incercati "Zincum metallicum Ch30" de la o farmacie homeopata, 1 granula supta zilnic timp de 3-4 zile - si in nici un caz zincul "normal" caci acela este toxic si suntem intoxicati si asa destul cu apa din tevile zincate.

Va va dispare probabil in acest fel daca remediul este potrivit si contractia pleoapelor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.