simt la baza craniului senzatii de arsura, usturime

12-04-2009
AlexaT
Nu este medic/terapeut
AlexaT
de cateva zile simt la baza craniului senzatii de arsura/ usturime nu stiu cum sa le descriu...ca o jena!prima data a aparut pe partea dreapta, apoi pe stanga iar acum bilateral.am si ameteli si parca nu ma pot concentra uneori! imi puteti da un sfat?
4 comentarii
0
12-04-2009, ora 18:13
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua!

Trebuie sa consultati un medic neurolog, care sa va faca (nu neaparat, putandu-si da seama de ce suferiti in urma unei simple consultatii face-to-face) o tomografie. S-ar putea sa aveti o circulatie cerebrala deficitara (cele mai bune tratamente pt o astfel de conditie medicala, sunt Ginko Biloba, Vinpocetina (Cavinton), vincamina (Oxybral) etc.), dar asta numai medicul va decide.

Numai Bine!
0
14-04-2009, ora 11:22
clara4
Nu este medic/terapeut
clara4
am avut negii in jurul anusului mi-au disparut, cu condilyne sol, de patru lunii nu mai am nimic dar am ramas cu o mancarime. vreau sa stiu daca mai sunt purtatoare a acestui virus hpv?
partenerul meu mai poate lua acest virus? va rog mult ajutati-ma si rasp.
toata viata voi avea de suferit?
0
23-06-2009, ora 11:34
jerky
Nu este medic/terapeut
jerky
buna.am un baietel diagnosticat cu balbism.ii dau risatarun si mi sa mai dat si oxybral.daca da cineva la copil unul din aceste medicamente sau are o problema de vb.va rog sa ma contacti.sa vb.despre copiii nostrii si sa ne ajutam.multa sanatate tuturor.-
0
05-08-2009, ora 15:38
clara4
Nu este medic/terapeut
clara4
buna ziua. daca dupa 8 luni de zile nu mi-au mai aparut negii mai sunt purtatoare a acestui virus? mai sunt contagioasa? vreau sa aflu cum am reusit sa iau acest virus ? am avut contact sexual de 2 ori, prima data neprotejat (fara sa fi mai avut relatii sexuale ) si a doua ora protejat cu aceeasi pers. negii mi-au aparut la 7-8 luni dupa, timp in care nu am mai intretinut relatii sexuale deloc. a urmat apoi 4 luni de chin in care am fost cautezizata, am folosit condilyne sol, am luat isoprinosine si au disparut. am ramas apoi cu o mancarime am folosit travocort pt ca asa mi-ati spus, incerc sa va povestesc exact cum au decurs pt k nu pot sa imi explic. se poate lua si pe alte cai acest virus ? cum?
simt k nu o sa ma mai refac niciodata phisic, nu pot sa cred de ce tocmai mie, tinand cont ca nu am avut multe relatii. printr-o intepatura cu un ac infestat se poate lua va intreb, probabil vi se pare o tampenie dar nu pot sa imi explic. lucrez in farmacie si intru in contact cu multa lume bolnava ma credeti k am inceput sa ma gandesc si la varianta asta e posibil ? sau singurul vinovat a fost partenerul ?
va rog mult sa imi rasp la toate intrebarile. va multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.