simt ceva la inghitire

11-11-2013
oana0315
Nu este medic/terapeut
oana0315
Buna ziua! am 20 de ani. De o luna am senzatia ca am ceva in gat cand inghit, prima data am crezut ca m-am zgariat cu vreo coaja de paine. Problema este ca nu am nici un fel de durere doar ca simt acel discomfort la inghitire, inghit mai greu, uneori simt o usoara usturime si simt mult mucus ca as avea pe gat, cand mananc nu mai simt absolut nimic. Am fost acum 3 saptamani la ORL m-a consultat si mi-a spus ca pe partea stanga( unde de altfel si simt) am amigdala linguala umflata, m-a intrebat daca am probleme cu ficatul sau stomacul dar n-am avut niciodata ma simt perfect normal, si nu mi-a spus o cauza concreta de ce simt acea senzatie. Nu mi-a dat nici un fel de tratament a spus sa asteptam poate trece de la sine, dar nu a trecut. Mi-am facut si ecografie la tiroida si nu am nimic este perfect normala. Dar nu stiu din ce cauza mi-a aparut aceasta senzatie dintr-o data fara nici un simptom.Numai ca acum vreo saptamana intr-o dimineata m-am trezit cu o ameteala ingrozitoare debea ma puteam tine pe picioare si cu stari de greata, usor usor mi-a trecut, cineva mi-a zis ca este posibil sa fie de la ficat, si atunci am facut legatura cu intrebarea dr. orelist daca am probleme cu ficatul. Deocamdata analize nu mi-am facut sa vad daca am vreo problema la ficat, mentionez ca de atunci n-am mai avut stari de ameteala, doar in acea dimineata. Si trebuie sa va mai spun ca am probleme cu calciu, am avut niste caderi urate cu inclestari de maini, buze vinete, ma faceam alba ca varul, asta daca va ajuta cu ceva.Astept raspuns va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
11-11-2013, ora 11:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
multe din problemele tractului digestiv... NU dau dureri sau alt discomfort mult timp
refgluxul gastric care afecteaza faringele poate fi primul simptom a unor probleme digestive
faci investigatii amanuntite la Gastrologie
0
11-11-2013, ora 11:16
oana0315
Nu este medic/terapeut
oana0315
deci este posibil sa am probleme digestive?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.