simt ca nu mai am scapare

11-12-2007
ivona
Nu este medic/terapeut
ivona
24 ani. feminin. am o lipsa de calciu f ridicata. acum 5 luni am consultat un psihiatru datorita faptului ca ma simteam f rau ca si acum de altfel. am stari de ameteala, de caderi in gol, senzatie de sufocare, de neliniste. mainile f reci, nu am chef de nimic, plang aproape din orice. acum fac calciu injectabil dar vad ca simptomele mele nu se amelioreaza deloc.ce poate fi?
va rog sa-mi dati un sfat ca nu mai stiu ce sa fac
6 comentarii
0
11-12-2007, ora 00:00
camelia
Nu este medic/terapeut
camelia
Am trecut si eu prin asta acum 3 ani si stiu cum e. Stateam cu distolocam in geanta si calciu fiole sami fac singura. Este o lipsa mare de calciu si organismul trebuie sal ea treptat.Am facut 3 luni Ca+ Mg intra-muscular 15 zile pe luna si la 3 luni am repetat din nou si nu mai am probleme Este important cand ai senzatia asta sa nu intri in panica pentru ca criza se accentueaza.Eu nu puteam sa respir bine si ma gandeam la tot felu de bolii lucrand ca asistenta.La inceput am primit perfuzie cu calciu 5 zile apoi im.Sper ca te am ajutat MULTA SANATATE
0
11-12-2007, ora 00:00
ivona
Nu este medic/terapeut
ivona
draga camelia iti multumesc din suflet pt mes.mi-ai dat o putere mare de viata si o mare incredere ca o sa ma fac si eu bine.sunt groaznice aceste stari dar vu putina vointa si cu oameni ca si tine care sa-ti dea un sfat iti poti reveni.esti o scumpa sper sa trimit si eu mes ca m-am facut bine.multa sanatate
0
18-12-2007, ora 00:00
camelia
Nu este medic/terapeut
camelia
Buna Astept mes ca teai facut bine multa sanatate in continuare
0
30-12-2007, ora 00:00
blossom
Nu este medic/terapeut
blossom
Eu am facut o cadere de calciu care m a speriat foarte tare. Dupa cateva luni de la acea cadere am facut un atac de panica. De atunci am atacuri de panica destul de des. Iau calciu, magneziu, d3 si am inceput sa merg la psiholog. Nu sunt de acord cu calciul intravenos. E foarte periculos dar la nevoie... eu am stat cu branula in mana ca sa mi se injecteze calciu. Ce ma consoleaza -si poate suna egois- e faptul ca sunt foarte multe persoane care sufera de ce sufar eu...unele foarte puternice, care lesina si apoi se ridica vazandu-si mai departe de viata, si alte persoane slabe ca mine, care se panicheaza din orice, care refuza sa mearga singure pe strada si multe altele. Trebuie sa fim puternice, desi intr-un moment de criza ni se pare ca se prabuseste lumea peste noi. Nu trebuie sa lasam crizele sa ne dea viata de zi cu zi peste cap.
0
02-06-2009, ora 18:40
valyxxu
Nu este medic/terapeut
valyxxu
buna ziua exact acelesi stari le am si eu acum, ma sufoc noaptea in somn palpitatii la inima si panica parca nu am stare si imi vine sa ies afara din casa mereu am aflat de caderea de calciu de pe acest forum .Altfel credeam k inebunesc nu stiu si acum mai am aceste simtome am fost la doctor si miam facut analizele astept raspuns joi.Am uitat sa mentionez ca eu am spasmofile de mic, daca doreste cineva sa ma incurajeze mesenger "dumyvalyx"va multumesc mult
0
05-06-2009, ora 19:14
alecom
Nu este medic/terapeut
alecom
cel mai bine e sa incerci sa te calmezi. stiu ca nu e usor, dar incearca... asteapta sa vezi ce rezultate ies la analize si in functie de acestea vei sti in ce directie sa te indrepti. curaj si multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Semne că ai putea sa leșini
  • De ce am mâinile și picioarele reci tot timpul?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Cauzele leșinului și ce se întâmplă în organismul nostru când leșinăm
  • De ce unele persoane leșină mai ușor decât altele
  • Calciu scăzut în sânge - de ce și cum se manifestă
  • Sincopele cauzate de tulburările de ritm ar putea fi prevenite
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  •