simt ca mi-a ramas ceva in gat, va rog sa ma ajutati !!!

13-09-2011
riciu
Nu este medic/terapeut
riciu
buna ziua ! am 32 de ani si de ceva vreme ( cam 1 an si ceva ) simt niste arsuri in piept, sunt sigura ca este reflux esofagian ! de cateva luni am inceput sa am aceasta senzatie de nod in gat, dar o zi, doua, dupa care trecea, dar acum de vreo saptamana nu mai scap de ea !! ceea ce este curios este faptul ca dimineata nu mai simt acea senzatie, iar in momentul in care doar gust ceva nu neaparat sa mananc, a reaparut senzatia, parca ceea ce am gustat nu atrecut si a ramas acolo, si asa simt toata ziua, beau apa mult, incerc sa mananc mai consistent doar, doar trece, dar degeaba !! il simt atat de puternic incat si atunci cand inghit saliva ma deranjeaza !! sunt f f speriata, mai ales ca tatal meu a decedat acum 4 luni de cancer esofagian !!! nu mai suport aceasta senzatie, mi-e groaza sa merg la medic, sa nu cumva sa-mi spuna ceva rau !!! va rog sa ma ajutati !!!
1 comentarii
0
16-09-2011, ora 15:14
argaran
Nu este medic/terapeut
argaran
Buna.Si eu am aceasta senzatie de ceva vreme..cam de vinerea trecuta...si e tare neplacut inghit rau rau.dar park mi-a mai trecut...plus k am avut si stari de sufocare pe care am tratat cu mag.cik era de la lipsa de magneziu si ca din corp.iar senzatia in gat.e tare nasoala cand intorc capul de tot in ambele parti inghit greu...nu ma doare nu nmk.iar cand stau normal.inghit dar imi pune cv dificultati..cik la mn ar fi lipsa de calciu.e adv k mai demult si fumam mult si am avut o cadere de calciu..am ametit si am vomat si de atunci numai simtome nasoale am avut.am luat osteocare si magne b6 si aprk e cv mai bn.dar nu zik k senzatiile la inc de inghitit ziceam doamne fereste k imi inghit limba.era aceasta teama desi stiu k acest lucru este practik imposibil:)...deci cu senzatia de nod in gat ori poate fi de la tiroida...ori stres oboseala.in mare parte cam de asta se poate face aceasta neplacuta senzatie.Puteti sa mergeti la un endocrinolog pt tiroida...ori puteti consulta un ORL-ist pt a va da sfaturi si pt a va putea ajuta...sunt sigur k la dvs nu este cv grav:)...multa sanatate:*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici