simt ca am ceva in gat !

20-10-2010
cipi93_ro
Nu este medic/terapeut
cipi93_ro
Buna ziua.Am 17 ani. Si de cateva luni am ceva in gat care nu imi mai trece. Cand ma uit in oglina atent pe peretele drept in gat se vede asa ca o adunatura galbena-neagra nu stiu ce este acolo.Si cand inghit nu se duce sji daca scuip toata harca aia.si in plus am un miros neplacut in gura. Va rog sa ma ajutati cu un tratament sfaturi.
9 comentarii
0
20-10-2010, ora 14:07
cipi93_ro
Nu este medic/terapeut
cipi93_ro
mai mentionez ca in trecut am tot avut probleme cu amigdalitele. rosu in gat, raceli.tuse cu harca
0
20-10-2010, ora 14:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci poze a gatului si trimiti pe mail
sau mergi la un consult ORL.. si scrii ce diagnostic ai
atunci o sa pot sa te ajut cu un sfat
0
24-10-2010, ora 13:37
claudia pavel
Nu este medic/terapeut
claudia pavel
buna ziua. de trei saptamani copilul meu de 9 ani simte ca o margica in gat. am facut exudatul si i a iesit foarte bine, medicul de familie mi a dat aerius, salbutamol si humex, i le am dat dar fara nici un rezultat simte in gat aceeasi margica si tot tuseste scurt si sec deoarece il deranjeaza. mentionez ca nu are alte simptome, mananca bine este vioi, noaptea doarme bine. unde trebuie sa ma duc? de la ce poate fi? va multumesc anticipat.
0
05-11-2010, ora 22:33
mirelast
Nu este medic/terapeut
mirelast
Buna ziua, cam de o luna simt ceva in gat care ma deranjeaza (nu doare ci e senzatia ca ar fi ramas o bucata de mancare in gat si nu dispare) si miroase gura destul de urat desi ma spal si pe dinti dupa fiecare masa si folosesc si apa de gura. Carii nu am. Amigdale nu mai am de la varsta de 3 ani.(acum am 27). Imi puteti spune ce ar putea fi si daca exista tratament? Va multumesc.
0
06-11-2010, ora 16:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca este o problema de reflux gastroesofagian.
tebuie sa mergeti la Gastrologie pentru investigatii
0
07-11-2010, ora 09:25
mirelast
Nu este medic/terapeut
mirelast
si ce tratament ar fi.
Exista tratament naturist pentru asa ceva?
Va multumesc
0
07-11-2010, ora 12:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da exista
redigestul inainte de masa
ceaiuri de menta si rozmarin
regim strict alimentar fara acru, acidulete, fructe citrice, prajeli..
0
07-11-2010, ora 21:31
mirelast
Nu este medic/terapeut
mirelast
Va multumesc pentru sfaturi, am sa le incerc
Sper sa imi dea rezultate.
Redigest cate pastile sa iau pe zi?
Eu mananc maxim de doua ori pe zi in cel mai fericit caz
0
12-11-2018, ora 19:48
Mateflo
Nu este medic/terapeut
Mateflo
Astă-vară prin august mai exact în timp ce mâncam dintr-o dată am avut impresia că mi-a rămas o bucată de cartof in gât. Am tușit din reflex și a ieșit imediat. M-am speriat îngrozitor deși nu a fost un adevărat episod de înec...de atunci am multe momente chiar zile întregi în care simt că am ceva acolo in gât, însoțite în special de teamă de a mânca. Mi-e teamă că o să mă înec datorită acelui "nod" pe care îl simt acolo... Am fost la un moment dat și la urgențe unde mi se a recomandat sa iau calciu și magneziu. După o lună de tratament mi-am repetat analizele și calciul și magneziul mi-au ieșit la limita inferioară. In rest tiroida e ok, mi-am făcut tsh și ecografie și au ieșit perfect. De la ce ar putea fi acel nod în gât? Menționez că dr de familie mi-a dat diagnosticul de reflux gastro esofagian inclusiv tratament pe care îl iau de 2 luni dar starea mea este aceeași.. aștept un răspuns dr Flueraru Valeriu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •