simptome sarcina, scurgeri roz, rosii si maro

19-04-2012
Veraioa
Nu este medic/terapeut
Veraioa
Buna seara
Va rog sa ma ajutati cu o lamurire: in ziua 13-a a ciclului menstrual am avut contct sexual, in urmatoarele 2 zile am avut scureri roz, rosii si maro plus ca am o sensibilitate la sani si sunt un pic mariti.Are cineva idee ce inseamna? Ma gandesc sa nu fie o problema, eu vreau sa raman insarcinata si mentionez ca inca nu mi-a iesit rezultatul la analizele pt sarcina. Am avut in trecut candida dar alte simptome de vreo boala nu am. Pot fi semne ca as fi putut ramane insarcinata? Multumesc mult si astept un raspuns
6 comentarii
0
19-04-2012, ora 20:23
biutzaa
Nu este medic/terapeut
biutzaa
va rog sa ma ajutati, eu sunt virgina insa la o "joaca" cu prietenul meu a ejaculat nu mai e nevoie sa spun ca nu a fost contact sexual, pot ramane insarcinata? va rog sa imi raspundeti
0
19-04-2012, ora 20:38
Veraioa
Nu este medic/terapeut
Veraioa
in mod sigur nu ai cum sa ramai insarcinata daca himenul este intact
0
19-04-2012, ora 20:40
biutzaa
Nu este medic/terapeut
biutzaa
si eu asa ma gandesc cativa m-au speriat spunandu-mi ca pot intra si asa, si da este intact deoarece nu am avut niciodata contact sexual
0
19-04-2012, ora 20:52
Veraioa
Nu este medic/terapeut
Veraioa
Ca sa stai linistita poti sa-ti faci repede un test de sarcina, si eu "prin tinereturi" eram stresata si imi faceam teste peste teste si spre bucuria mea nu s-a intamplat nimic, acum imi doresc sa raman si mi-e frica sa nu cumva sa nu reusesc. Pe viitor e mai bine sa te protejezi.
0
19-04-2012, ora 20:53
biutzaa
Nu este medic/terapeut
biutzaa
dar pastila de a doua zi? ar fi bine sa o iau? multumesc pentru raspunsuri:)
0
04-02-2019, ora 14:04
Rudy 77
Nu este medic/terapeut
Rudy 77
Bună, am și eu o mare nelămurire, de o lună de îmi întârziere menstruația, am dureri de sâni, am avut chiar și acea pata mica maronie.. Dar am făcut 2 teste dimineața asa cum era normal cu diferența între cele 2 teste de o săptămână, și surpriză ambele NEGATIVE..
VA ROG AM NEVOIE DE UN SFAT PINA VOI AJUNGE LA UN CONTROL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •