simptome hiv

23-12-2013
iulian800
Nu este medic/terapeut
iulian800
totul a inceput in urma cu mai bine de 2 luni si jumatate, in urma unei partide de sex oral(neprotejat), unde fata cam zgaria cu dintii, urmata de o partida de sex normal (protejat). la 6 saptamani dupa, am inceput sa am febra( nu mare, dar constanta). 2 saptamani mai tarziu mi s a umflat si gatul, dintr o data. 10 saptamani mai tarziu de la contact, m am trezit cu o candidoza pe limba. momentan sunt pe antibiotice si candidoza mi a trecut dupa 2 zile de tratament. astept sa se faca 3 luni sa fac testul. ce sanse am?
2 comentarii
0
23-12-2013, ora 23:47
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Iulian iati o trimitere de la medicul de familie si fati un test de hiv sida ca este gratuit, si il poti repeta dupa 6 luni pt siguranta deoarece ii trebuie un timp de incubatie cum se zice, si la ceea ce ai scris sa stii ca mai sunt multe alte boli cu transmitere sexuala orala inafara de sida si hiv.
0
24-12-2013, ora 00:53
iulian800
Nu este medic/terapeut
iulian800
stiu, dar m am speriat cand mi a aparut candidoza pe limba, deoarece nu am mai avut niciodata asa ceva si nimeni nu poate sa mi spuna cam in cat timp de la infectarea cu hiv(Doamne fereste), apare aceasta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.