simptome de sarcina sau altceva?

24-05-2010
alexagrecu
Nu este medic/terapeut
alexagrecu
Buna ziua!As vrea sa va expun situatia mea de aproximativ acum 2 luni incoa. Am avut pe 22 martie un contact sexual neprotejat(era pt mine perioada de risc maxim) si de atunci am avut 2 saptamani in care ma durea capul in fiecare zi si stateam numai in pat, ma simteam obosita. Au trecut durerile de cap si pe la jumatatea lunii aprilie am avut tot cam 2 saptamani o secretie abundenta, transparenta si apoasa, din ultima saptamana din aprilie ma dor sanii in continuu, mi s-au marit areolele, mamelonul si mi-au aparut mici protuberante in jurul acestiua(cred k tuberculuii montgomery)Reteaua venoasa la nivelul sanului stang este mai accentuata. Burtica e bombata in partea de jos dar doar in timpul zilei, dimineata e mai trasa. In aceasta perioada am avut ciclu menstrual normal odata in aprilie si o data in mai. Totusi schimbarile survenite pot fi semne de sarcina...ma gandesc eu. Am programare peste o saptamana, dar nu mai pot sta cu indoiala asta, de 2 luni ma tot intreb ce e cu mn, va rog sa-mi raspundeti cu o parere!ps: mi-am facut un test de urina in ultima sapt din aprilie si mi-a iesit negativ.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  •