simptome ciudate

31-01-2013
pacientipo
Nu este medic/terapeut
pacientipo
Asta iarna in vacanta de Craciun am simtit in timp ce stateam in pat o amorteala la cap in partea din spate..a fost foarte puternica dar a tinut 1-2 sec iar in timpul ala am vazut cu pete cu ochiul stang.eu inainte de asta avusesem un atac de panica la metrou...iar dupa atac am fost alt om(si inca persista simptomele)...tulburari de vedere(de focusare in special), ameteala permanenta(e adevarat ca destul de usoara), senzatia ca nu sunt eu...iar acum de 3 zile imi simt gatul uscat..simt un nod in gat(asta il simt de 3 saptamani) si ma inteapa din cand in cand in zona unde am avut amorteala...si am permanent o senzatie de frica dar in acelasi timp o senzatie foarte neplacuta de gadilat in cap si in capul pieptului...pe langa asta de atunci(de la atacul de panica) am spasme musculare dar si dureri in torace si abdomen(foarte scurte 1-2sec dar foarte intense) si am capatat un tremur usor si simt oboseala in muschii gatului si in pieptul superior...si din cand in cand ma inunda niste emotii puternice de la stomac in sus..si mi se infunda din cand in cand urechiile...in plus reactionez imediat la orice stimul..sunt tot timpul in priza..

am si o senzatie permanenta ca imi pierd cunostiinta..ca o sa fac un atac de epilepsie si prostii d-astea...


mentionez ca am 21 ani..si am facut control la inima, plamani(atacul de panica s-a produs dupa o pneumonie usoara), endocrinologie(mi s-a gasit FT4 mai mare insa TSH bun si mi s-a spus ca sa revin peste 6 luni), medicina interna(am un sindrom gilbert..ceva minor si o gastrita usoara+intestin iritabil...toate pe baza de stres)..am facut analizele de sange..toate bune..

in plus am luat calciu si magneb6 de mi-au sarit capacele in luna asta si tot degeaba..
2 comentarii
0
04-02-2013, ora 21:33
pacientipo
Nu este medic/terapeut
pacientipo
acum cand imi vine sa stranut pur si simplu nu pot, , doar imi vine senzatia in nas...si am si oarecare probleme in a-mi controla vezica odata ce merg la toaleta...

e posibil sa am o problema neurologica ?RMN-ul il fac abia peste 1 saptamana jumatate...ar trebui sa fac o electroencefalografie prima data ?
0
11-03-2013, ora 21:36
almea
Nu este medic/terapeut
almea
Intetresant ca nici un medic nu raspunde anumitor persoane cu probleme! Pentru " pacientipo"... dupa simptomele relatate de tine, ar putea fi vorba de sindrom neurovegetativ...si / sau cauze endorine.. consulta un medic endocrinolog in prima faza! Toate cele bune!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.