simptome ciudate

04-03-2011
adeion
Nu este medic/terapeut
adeion
Buna ziua,
In luna septembrie 2010, am descoperit ca sufar de un hipotiroidism sever (TSH -110, ANTICORPII 22000), moment in care am inceput tratamentul cu hormoni de substitutie. Doza cu care am inceput a fost de 125 mg L-Tyroxine, ulterior medicul a scazut doza la 100 mg, pt ca mai apoi s-o creasca din nou la 112, 5. In prezent anticorpii sunt inca la titruri mari apx 15000.
Dupa inceperea tratamentului, o perioada m-am simtit foarte bine, dar in luna decembrie am inceput sa am niste manifestari cel putin ciudate, la care nu reusesc sa le dau de capat. Mai exact am inceput sa am dureri surde de spate nelocalizate (adica le resimteam cand in zona cervicala, cand in cea lombara), insotite de usoare furnicaturi ale degetelor, de o durere mai puternica, dar nu insuportabila la mana dreapta, (de la umar spre cot) si de arsuri resimtire la nivelul coloanei si capului. Cu aceste simptome am ajuns la urgenta, dar in urma analizelor, s-a stabilit ca nu e nimic grav deci m-au trimis acasa. Am insistat sa ma vada un medic neurolog, care pana la urma m-a trimis sa-mi fac un RMN cervical si unul Cerebral. Ambele au iesit bune deci m-au trimis din nou acasa.
Problema e ca in fiecare zi ma simt rau: aceleasi simptome plus intepaturi in zona capului (niciodata dureri mari), urechile mi se infunda si tiuie brusc si se desfunda la fel de brusc (in apx 5-10 sec) si aproape tot timpul o stare de tahuiala, de parca n-as avea mintea clara- nu ametesc.
Deja am obosit incercand sa descriu aceste simptome ciudate, asa ca ma opresc inainte sa devin ridicola si va intreb daca imi puteti face vreo recomandare sau macar da vreo idee la ce ar putea fi, in urma celor descrise.
Ma multumesc din suflet si astept raspunsurile dumneavoastra
2 comentarii
0
05-03-2011, ora 19:10
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poti sa-ti refaci analize endocrinologice, consult la un endocrinolog cu rabdare, pare a fi tot pe fond hormonal. Sanatate!
0
06-03-2011, ora 12:12
adeion
Nu este medic/terapeut
adeion
Buna ziua si multumesc pt raspuns. Analizele endocrinologice le-am refacut si sunt ok, de aceea nu stiu unde sa ma duc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.