simptome ciudate

16-04-2010
dog4life4
Nu este medic/terapeut
dog4life4
de cateva zile am niste simptome ciudate.am o stare generala proasta am o durere de cap.. la ceafa mai exact simt ceva ca o apasare...si parca imi este amortit tot corpul, cateodata parca numi mai simt ca detin controlul membrelor, si din cauza starii de "amorteala" generala sunt intr-o stare parca as "visa".imi este foarte teama cateodata intru in panica..pentru ca u gasesc nici o explicatie pentru starea mea, imi este frica sa nu am vreo afectiune pshica sau ceva leziuni...la creier sau ceva de genu, mentionez ca de cativa ani am sinuzita cronica...am avut fotofobie si am fost internat in spital acum cativa ani pentru obosela cronica.doctora mi-a spus ca am sistemul nervos "stors".multumesc anticipat pentru raspuns
3 comentarii
0
17-04-2010, ora 18:12
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Analize ai facut ? Un control endocrinologic ? Ce varsta ai?. ce greutate ?.te alimentezi normal sau nu ?.fumezi ?.tensiunea cum este ?.esti baiat ?...ce tratamente ai urmat ?
0
17-04-2010, ora 18:17
dog4life4
Nu este medic/terapeut
dog4life4
Buna Ziua...nu am facut nici un fel de analize.am 19 ani...am 62 kg..am slabit in ultimele 2 luni 10 kg..aveam 73.nu fumez...tensiunea este buna...pofta de mancare nu prea am din cauza acestor senzatii, da sunt baiat si am urmat mai demult tratament cu Tonotil.cand am fost Epuizat...mentionez ca am si hernie hitiala.multumesc o zi buna
0
17-04-2010, ora 20:25
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai slabit mult in doar doua luni.hernia hiatala poate fi cauza scaderii in greutate si, drept consecinta, starea de rau general, de amorteala si oboseala cronica. Nu ai nici o afectiune psihica, stai linistit, si nici un fel de sistem nervos " stors , te simti vlaguit pentru ca nu te poti alimenta normal, probabil ca ai si neplaceri digestive, ai un anumit grad de anemie si digestia in sine este afecata de aceasta hernie hiatala care ar trebui sa fie investigata si tratata de un chirurg.capata curaj si mergi la un chirurg, mereu vei avea probleme datorita acestei hernii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.