simptome ciudate

14-11-2009
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
Buna ziua am 21 de ani si de la un timp am niste simptome ciudate imi bate inima tare daca incerc sa dorm nu pot deoarece simt cum imi sare inima din piept ca un fel de curent, sunt agitat, vad cum imi bate pulsul in epigastru nu stiu ce sa fac mentionez ca am avut gastrita am tratat-o si am incercat cat de cat sa tin regim, desi in ultimele 3 luni am exagerat cu cafele, sucuri, energizante
26 comentarii
0
14-11-2009, ora 20:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Aţi consultat un cardiolog? (Tahicardia dvs. trebuie investigată de medicul cardiolog, obligatoriu!).

Energizantele măresc cantitatea de dopamină şi adrenalină, care la rândul lor destabilizează sistemul cardio-vascular (atunci când există în exces, evident)...nu mai consumaţi aşa ceva (dacă le consumaţi, consumaţi-le cu moderaţie - cine nu este moderat, devine dezechilibrat!!!)...toate cele bune şi însănătoşire grabnică!



În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
15-11-2009, ora 08:08
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
multumesc pentru raspuns vroiam sa va intreb poate fi ceva si de la stomac?
0
15-11-2009, ora 08:13
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
Am fost la urgente si mi-a spus ca ekg e bine am facut o radiografie la plamanii si mi-a gasit o usoara viroza respiratorie, ma consultat si un cardiolog si mi-a spus ca am o tahicardie sinus
0
16-11-2009, ora 00:18
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Poate fi şi o afecţiune gastrologică un factor favorizant al hiperpercepţiei pulsului din epigastru, nu mai consumaţi energizante. Tahicardia sin. este factorul principal...ce tratament v-a fost prescris?
Numai Bine;)
0
16-11-2009, ora 09:02
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
Multumesc inca o data ca imi raspunde-ti, mi-a dat pentru tahicardie metoprolol da am citit si imi e sa nu ma doara stomacul de la el, e ciudat desi imi pulseaza in epigastru nu simt nici o durere, eu acuma iau si niste pastile pentru radicarea helicobacter pylori am facut analize si a iesit 200 U/ml claritromicina, amoxicilina, ezomeprazol
0
16-11-2009, ora 09:05
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
vreau sa va spun ca am o stare de anxietate, am fost duminica la biserica nu am putut sa stau decat 40 min am plans in continuu pana acasa
0
17-11-2009, ora 18:45
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
De când aveţi această stare de anxietate?
0
17-11-2009, ora 19:41
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
de cam 2 saptamanii de cand nu prea pot sa dorm, dorm foarte greu
0
18-11-2009, ora 16:38
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Debutul anxietăţii coincide cu debutul administrării tratamentului pentru eradicarea Helicobacterului?
0
18-11-2009, ora 17:57
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
exact cu o zi inainte sa iau tratamentul au aparut aceste stari de anxietate
0
18-11-2009, ora 18:09
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Şi după ce aţi început să luaţi tratamentul, anxietatea s-a accentuat sau se menţine pe aceeaşi linie de intensitate???

Descrieţi puţin aceste stări, dar mai detaliat! Vă rog...mulţumesc anticipat ;)
0
19-11-2009, ora 08:49
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
ma gandesc tot mereu ca am o boala grava sunt agitat simt ca nu am aer cand ma gandesc la situatia in care sunt incepe sa imi bata inima mai tare ma doare stomacu, am un nod in gat.
0
19-11-2009, ora 08:50
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
starile de anxietate sau redus
0
20-11-2009, ora 13:16
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sunteţi predispus către gândirea ipohondrică (gândire caracterizată prin nelinişte continuă, teamă şi preocupare obsesivă de starea sănătăţii proprii; idee fixă a cuiva care crede că suferă de o boală pe care în realitate nu o are). Gândirea negativă autosugestivă vă poate induce mare parte din aceste stări neplăcute.
Este posibil să suferiţi de o uşoară distonie neurovegetativă, care ar explica o bună parte din tulburările neuro-psihiatrice.
Consultaţi un medic (internist, neurolog, naturopat, homeopat, acupunctor etc., ce doriţi - în funcţie strict de preferinţele dvs.) şi un psihoterapeut pentru a vă ajuta/învăţa să gândiţi pozitiv şi să vă controlaţi pe cât posibil emoţiile!

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică ;)

P.S. - Cel mai bun medicament este RUGĂCIUNEA (rostită cu credinţă)!
0
20-11-2009, ora 13:33
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
multumesc pentru raspuns
0
08-12-2009, ora 18:57
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
Buna ziua am fost din nou la spital la Sf.ioan i-am explicat din nou ce simptome am mi sa zis ca de la tahicardie am simptomele mentionate mai sus mi-a dat un tratament cu aspacardin metroprolol magne b6 calme pam am urmat tratamentul 2 sap m-am simtit mai bine dupa care iar a inceput sa imi bata inima dar dupa aceea au aparut niste simptome noi o durere de stomac foarte tare am luat niste dicarbocalm si am observat ca numai ma doare mentionez ca in paralel iau si un tratament de homeopatie dar nu am obs nici o diferenta semnificativa doar ca m-am ingrasat 2-3 kg nu stiu ce sa fac am fost la spital de 2 ori le-am explicat simptomele mie frica sa nu am ceva grav la stomac, ficat nici numai stiu ce sa fac
0
13-12-2009, ora 23:10
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună seara,

Am senzaţia că dvs. suferiţi de NEVROZĂ CARDIACĂ (Stare care se manifestă printr-o serie de tulburări cardiace fără leziuni aparente, cum sunt: dureri precordiale, inţepături mici, sufocări, palpitaţii, ameţeli, transpiraţii, somn neliniştit, insomnii, tahicardie etc.).
Aveţi toate aceste simptome?
0
15-12-2009, ora 13:26
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
am facut si un test cu bariu si a iesit esofag normal stomac normal plamnaii sunt in regula fara hernie hiatala dar mi-a gasit o nisa pe duoden presupun ca astea ar fi problemele de la duoden
0
15-12-2009, ora 13:31
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
rezultatele esofag normal fara hernie transhiatala fara reflux gastroesofagian stomac cu obscu. in proces de pleci. de mucoasa gastrica aici nu inteleg ce inseamna pilor pernincios evacuare normala bulb aspect normal-imagine puctiforma (nisa) pe corpul inferior
0
15-12-2009, ora 13:37
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
radiologul mia spus doar ca acolo e o problema nisa pe duoden
0
16-12-2009, ora 07:35
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună dimineaţa,

Nişa pe duoden reprezintă un ulcer; consultaţi un medic gastroenterolog pentru a vă face o endoscopie digestivă superioară şi inferioară - vizualizarea nişei este mult mai obiectivă!

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică;)
0
28-12-2009, ora 16:56
junkie
Nu este medic/terapeut
junkie
Si eu am stari de anxietate cred, nu am somn, palpitatii am zi de zi de vre-un an, cred ca o data la 5 minute stau si-mi iau pulsul, simt ca innebunesc, ma gandesc sa nu fiu bolnav seara cand ma pun in pat imi simt pulsul in perna si daca-mi pun telecomanda pe piept o vad cum se misca pe bataile inimii, tin ssa precizez ca acum 2 ani m-am lasat de sport am facut fotbal de performanta nu am avut niciodata nicio problema cu inima , toate astea s-au intamplat acum un an de zile cand eram plecat din tara si am auzit ca prietena mea m-a inselat.. de atunci viata mea e un calvar, ametesc, sunt tot timpu panicat imi amortesc mainile si picioarele, am palmele ude, zic ca innebunesc nici somniferele nu-si fac efect, ce sa ma fac ?
0
29-12-2009, ora 12:57
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Junkie, ti-am trimis un mesaj - dai pe Modificati profilul dvs., si gasesti mai jos.
0
29-12-2009, ora 13:08
yonela29
Nu este medic/terapeut
yonela29
sotul meu are 32 de ani.se plange tot timpul ca este foarte obosit si ca il doare inima si il ia cu lesit. de curand si-a facut o electriocardiograma si toata analizele. toate sunt bune doar trigliceridele sunt mari.ce tratament poate lua in acest caz sau daca trebuie sa tina vreun regim.oare din cauza la aceste trigliceride mari sa se simta asa de rau? va multumesc.
0
29-12-2009, ora 22:45
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Cum toate afectiunile provin de la starea acida din corp, aceasta cred ca ii produce sotului tau oboseala.
Toxinutele cand se genereaza sunt microscopice, si ocupa pozitii inalte: scalp, sist. nervos central.
Toxinele sunt obturanti ai vaselor, nu lasa sa ajunga sangele oxigenat si cu nutrienti (si cu remedii).
Starile de lesin de la inima provin. Inima se hraneste cu potasiu, cu calciu.
Acetsea sunt elemente bazice, i ele sunt in cant. scazute, in starile acide din organism, produse in principal de alimentele prelucrate termic (care dau reactii acide).
daca vei introduce in alimentatie produse naturiste bazice, vei rezolva aceste stari.
Stii ca suntem facuti pt. alimentatie bazica, HRANA VIE.
Bine ca putem corecta, cu produse bazice si alti ajutatori:
1. ARGILA, MagAnghinar - sunt bazice
2. Branca ursului, dar numai dimineata, caci banuiesc ca este hipotensiv sotul tau
3. Extract de Ceai Verde - antioxidant

Incepe cu acestea si mai vorbim. Sunt ff multe de spus pe acest taram minunat al remediilor naturiste, este atat de simplu. Am si o metoda de verificare a eliberarii de toxine, f. comoda.
Se numeste proba Addis, aspectul cantitativ.
iti trimit si un mesaj, dai pe "Modificati profilul dvs", il gasesti mai jos in acea pagina.
0
04-01-2010, ora 10:03
danutz 123
Nu este medic/terapeut
danutz 123
Buna ziua am fost la gastroenterologie si am facut endoscopie si au iesit urmatoarele rezultate esofag normal stomac reflux biliar in cantitatii mari mucoasa gastrica - fara modificari endoscopice Apeseuri antral nu inteleg nici aici ce scrie pilor penucalt diagnostic gastrita antrala intrebarea mea este ca inainte am facut un test cu bariu si mi-a iesit ulcer duodenal cu nisa, i-am arata doctorei radiografia este posibil sa nu se fi uitat in duoden ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  • E normal să-ți simți inima bătând?
  • Cauzele tahicardiei (bătăilor rapide ale inimii și pulsului crescut)
  •