simptome ciudate: stari grave de ameteala, scaun galben deschis, dureri in zona ficatului

11-05-2009
m_rodica
Nu este medic/terapeut
m_rodica
Este vorba despre sotul meu. Cand si-a facut analizele anul trecut i-a fost gasit TGP - 190. A urmat tratament cu Lagosa si Catinofort. In acest an a repetat analizele in urma unor simptome ciudate: stari grave de ameteala, scaun galben deschis, dureri in zona ficatului, simte ca se sufoca si ii mai apar niste pete rosii extinse in zona gatului, pieptului, fetei si spatelui care apar brusc si dispar la fel de brusc (dureaza cateva minute). La aceste analize i-a iesit TGP - 120 si TGO marit. Intre timp am aflat ca are si limbrici. Am facut toti tratament cu Zentel. Face si tratament cu Esentiale, Magne B6 si Calciu. Dupa aproape trei luni de tratament are aceleasi simptome, mai putin scaun galben. Va rog sa ma ajutati! Va multumesc!
4 comentarii
0
11-05-2009, ora 17:35
m_rodica
Nu este medic/terapeut
m_rodica
Mai mentionez ca si limba este alba, incarcata dar nu este vorba de o candidoza.
0
12-05-2009, ora 21:34
chakra
Nu este medic/terapeut
chakra
buna

va recomand sa studiati aceste tratamente naturiste
de preferat detox, antiox, lifepack senior, lifepack junior
-
0
08-06-2009, ora 18:22
m_rodica
Nu este medic/terapeut
m_rodica
Dupa repetarea testului Elisa, sotul a fost diagnosticat cu Giardia intestinalis. Asta explica valoarea crescuta a transaminazelor, petele rosii care apar, ameteala, scaunul alterat si toate celelalte simptome. A facut tratament cu Zentel si Tiberal, simptomele i s-au ameliorat simtitor, dar nu suntem convinsi ca s-a vindecat definitv, deoarece scaunul este inca inconsistent. Stie cineva un tratament naturist eficient si verificat, pentru ca tratament alopat nu ar fi bine sa mai ia acum dupa atatea doze de Zentel si Tiberal??
0
16-06-2009, ora 20:27
chakra
Nu este medic/terapeut
chakra
Inca odata va mai spun sa studiati compusii ce vii prezint mai jos
aceste combinatii sunt testate de peste 3 ani de zile si mi-ar face placere sa va arat rezultatele
detox, antiox, lifepack senior, lifepack junior cate una de dimineata si cate una seara in prima luna
O zi buna va doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •