simptome ciudate

31-05-2008
aridana
Nu este medic/terapeut
aridana
Am 27 de ani si ma confrunt de ceva vreme cu niste simptome ciudate.Sa ma explic;mi se face rau asa brusc.Incep sa am un tremurat interior am dureri la inima care parca merg in mana stanga si parca ma doare si spatele nu pot sa respir ma sufoc transpir imi creste tensiunea(mai ales cea mica)foarte tare ametesc ma doare stomacul asa cumva cu senzatie de voma si sunt foarte agitata imi este frica ce se intampla cu mine, ametsc si ma doare capul..Ce se intampla cu mine?Asta se intampla zilnic de catava saptamini incoace.Dureri de inima am zilnic ma ia asa dintr-o data parca nu stiu imi calca cineva inima in picioare.Durerile nu sunt nicioadata in acerlasi lo al inimii sa zic asa sau e sus aproape de umar sau e la mijloc langa stern in stnaga sau e sub san.Cateodata nici nu stiu ce ma doare sanul sau inauntru la inima.La cardiolog am fost si a zis ca la varsta asta ne e nimik la inima a constat totusi o tensiune mai mare(eu sunt asa mai grasuta) si mi-a dat bisotens dupa care ma simt parca ami rau ma ameteste cand il iau.Afacut un ecg care a iesit normal.Am facut acum cateva luni un ecg care arata subdenivelare de segment st in v4-v6, dar medicul nu miaexplicat ce insemna asta si nici nu mi-a dat tratament atunci. Va rog ajuta-ti-ma cu un sfat ce se intampla cu mine imi este foarte frica atunci cand imi este rau si dupa ce imi revin tot la assta ma gandesc.Sa fie durerile de la inima?
2 comentarii
0
07-06-2008, ora 00:00
andyITA
Nu este medic/terapeut
andyITA
Va recomand sa efectuati o electrocardiograma.acolo se va stabili 100% daca inima dumneavoastra este bolnava insa.nu aveti cum sa fiti bolnava cu inima la 27 ani.decat probleme minore. Personal cred ca suferiti de spasmofilie.si ar trebui sa faceti calciu injectabil, daca nu asimilati lactic. Eu am avut aproximativ aceeasi problema la 21 ani :)
0
07-06-2008, ora 00:00
andyITA
Nu este medic/terapeut
andyITA
de asemenea este probabil sa aveti sindromul tietze.este o forma de afectiune a muschilor intercostali care va provoaca simptome ciudate asemanatoare celor unei inimi bolnave. Ar trebui sa treaca in 1 luna maxim 2 luni.dar in orice caz faceti cat mai repede electrocardiograma
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici