simptome care continua dupa tratament cu Clotrimazol

14-06-2012
Lone
Nu este medic/terapeut
Lone
Buna ziua. Acum 2 saptamani am inceput sa am mancarimi si usturimi la nivelul labiilor si in interiorul vaginului. Scurgeri semnificative nu am avut. Stiind ca in urma cu un an am avut acelasi simptome si medicul mi-a spus ca vaginita a fost probabil cauzata de sapunul pe care il foloseam fiindca la analize nu a iesit infectie, am hotarat ca de data aceasta fiind foarte ocupata sa ma tratez singura cu Clotimazol, bai cu Tantum rosa. Dupa 9 zile de tratament mi-a venit ciclul, a trecut ciclul, si imediat dupa ciclu am simtit din nou zona inflamata, cu dureri la contact sexual, fara mancarimi.

Intrebarea mea este: simptomele indica faptul ca tratamentul a fot ineficient sau pot fi chiar consecinte ale tratamentului?

Multumesc
2 comentarii
0
17-06-2012, ora 14:27
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Din pacate va tb sa te sfatuiesc sa mergi la un control OG/. Tratamentul ti-l recomanda numai medicul, chiar dc tu remarci simpotme asemanatoare cu ceea ce ai mai avut in trecut. Ca sa aflii raspunsul la intrebarea ta numai la o consultatie il vei putea avea. Si inca odata, nu mai experimenta tratamente fara prescriptie medicala.
0
26-06-2012, ora 20:41
Lone
Nu este medic/terapeut
Lone
multumesc de raspuns. lucrurile sunt bine acum. mi-au trecut simptomele. daca revin voi merge la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.