simptome cancer ovarian!

29-01-2011
riciu
Nu este medic/terapeut
riciu
buna ziua ! am 31 de ani si 2 copii ! as dori sa stiu care sunt primele simptome ale cancerului ovarian, va rog !! am facut testul papanicolau anul trecut in ianuarie si a iesit o inflamatie, medicul mi-a spus ca este infectie cu gardnerella si am facut tratament !! acum de vreo 2 luni am urinari frecvente, am facut analizele la sange si mi-a iesit vsh-ul marit ( valoare 18) si si leucocite in urina 10 iar urocultura a iesit bine !! tinand cont ca nu beau lichide aproape deloc toata ziua, urinez cam des !! si ce ma sperie si mai rau este ca seara in special, ma balonez f tare, dar in acelasi timp am si dureri de stomac aproape toata ziua, iar atunci cand ma simt balonata ma doare si stomacul !! din cate stiam eu, printre simptomele cancerului ovarian sunt si urinari frecvente si balonare !! am nevoie de parerea unui medic, va rog !!
14 comentarii
0
29-01-2011, ora 16:43
lory000
Nu este medic/terapeut
lory000
buna.am postat acest anunt cu speranta ca ma va auzi cineva care a trecut prin ce trec eu acum.acum 2 zile am fost la control ginecolog, si mi sa depistat o cervicita, dar ce ma pus pe mine la banuit este ca, ce am eu e in interioru uterului atasat de peretele superior, din cate stiu eu co cervicita rana pe col e pe col dar in in uter ?acum poate ma insel eu din documentatia mea pe net am extras ca am alceva nu cervicita, dar totusi de ce dr nu mea spus adevar e posibil sa fie ceva mai grav si nu a vrut sa ma panicheze, voi ce credeti ca e ?eu am vazut cu propri mei ochii ce am in mine este o pungulita cu lichid de culoare galbena ce ma dus cu gindul la fibrom uterin, oameni buni ce ati trecut prin astea datimi si mie un sfat despre ce e posibil sa am, si mai am si un nodul pe sinu drept va rooooog ajutatima.
0
29-01-2011, ora 16:51
lory000
Nu este medic/terapeut
lory000
sunt asa de suparata pe mine ca, am ajunsa sa injur si pe dumnezeu care nare nicio vina vina o are medici care nu s dau silinta sa stie ce ai in tine ce fel de sistem e in tara asta care nu dau 2 banii pe cei care nau banii, toate se platesc de la analize pana la consultatii pana si papa nicolau se cere 45 roni totu e pe banii doar banii vorbesc la ei in buzunar nu vorbele noastre care ne plangem in fata lor nu le pasa de uni care nau banii, eu ma numar printre cei de gategoria sociala joasa cele ce cititi rindurile astea nu cedati mergeti pana la capatu firului sa va rezolvati problemele de sanatate chiar daca treceti prin ce trec eu si bolnava si fara banii luptati pentru viata voastra
0
31-01-2011, ora 09:07
lory000
Nu este medic/terapeut
lory000
buna din nou se pare ca nu e nimeni sa mi dea un raspuns la intrebarile mele legate de sanatate.dar poate stie cineva, daca testu babes nicolau se face gratis sau se plateste la noi in zona mea cerut banii pentru a face testu, aici totu se rezuma la banii orice analiza orice consultatie ;si daca nai banii ce faci te lasa sa mori cu zile sa te chinui nu putem tolera toate astea, trebuie sa facem ceva.sa nu zici ca ei te aduc in stare sa injuri de sfinti din vino unor escroci ce ti cer banii la obraz de la intrare, mai asteptam si noi poate va reveni totu la normal, dar cind?
0
02-02-2011, ora 21:00
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
eu zic sa stai linistita, medicul n-are motiv sa te minta.ce tratament ti-a dat?urmeaza-l si mergi la control.in ziua de azi medicina a avansat, iar medicii nu ascund nimic pacientului.in ceea ce privesc banii, ai dreptate, dar pentru sanatate merita sa facem orice efort.multa sanatate.
0
05-02-2011, ora 17:29
lory000
Nu este medic/terapeut
lory000
buna vasi61 am primit mesaju tau, dar sa sti ca eu nu sunt de acord cu ce zici tu, eu stiu ceam vazut ca am pe monitor, si cred ca aparatul nu minte dar dr da, a ascuns adevaru de mine sa scape mai usor de mine.din cite stiu eu cervicita e pe colu uterin nicidecum in uter nui asa? sau ma insal eu ? am o pungta cu puroi sa zic asa mai pe intelese captusita de peretele superior a uterului, poate cineva are ca mine sau a patit ca mine si sper sa mi gasesc ras la intrebarea mea
0
05-02-2011, ora 17:31
lory000
Nu este medic/terapeut
lory000
referitor la tratament mea dat pologinax 10 ovule atat si nu alceva dar a spus ca e nevoie de cauterizare sau o eventuala operatie
0
05-02-2011, ora 18:01
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
draga mea, cred ca n-ai incredere in aceasta doctorita.sti ce-ar fi bine sa faci, consulta alt medic si vei afla cu siguranta ce ai, daca este acolo un fibrom.ar trebui facut si un chiurtaj biopsic, o ecografie transvaginala, dar vezi tu toate costa.eu imi doresc sa se rezolve problema ta, inteleg prin ce treci si te sfatuiesc sa fi mai optimista.Doamne ajuta.
0
07-02-2011, ora 10:06
lory000
Nu este medic/terapeut
lory000
buna draga mea si eu imi doresc enorm de mult sa aflu adevaru daca e fibrom sau nu dar dupa mine ceva este, da asa e am de gind sa mi fac si o intravaginal si o biopsie adica mai multe investigati dar dupa cum ai spus si tu toate costa si cum banii nu sunt mai induram ceva vreme pana se rezolva tot.te intreb si eu ceva, tu ce ai adica ce problema genitala? poate ai mai citit pe formuri ce asi avea eu cum am descris si mai sus in interioru uterului o punga cu lichid galbui cam maricica dupa cum am vazut eu la aparat, si adevaru nu mi la spus sa nui dau bataei de cap ca, in ziua de azi nu mai poti spune nimic ca, e inpotriva cuvintului lor, acesta unde am mers eu e barbat nu femeie si motivu a fost ca nu iam dat nimic daia nu mea spus ce am in mine.a dato la plesneala ca am o cervicita dar eu stiu dupa net ce e cervicita cred ca si tu sti ce e.credema ca imi vine in gind mereu sal injur pe dumnezeu din cauza asta a unor medici ipocriti.
0
17-02-2011, ora 19:58
lory000
Nu este medic/terapeut
lory000
salut am revenit la voi feteleor.dupa cum am promis ca ma voi duce la alt dr mama tinut de cuvint, aici surpriza ce sa vezi ca am salpingita nu cervicita cum mea spus acel dr la care am fost, ce sa mai cred in ce dr dupa care dr sa mai ma iau sfatuitima si pe mine, sunt derutata rau ca nu stiu in cine sa mai cred, dar totusi eu am fost de vina ca nu iam aratat rezultatu de la dr x.acum am vreo 2 saptamani tratament sa iau, am facut si un papanicolau astept rezultatu miercuri, poate o sa mai ma linistesc putin dupa ce primesc rezultatu.
0
17-02-2011, ora 22:53
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
bine ai revenit lory000, ma bucur sa aflu vesti de la tine.salpingita este inflamatie a trompelor, eu zic sa faci tratamentul, sa astepti si rezultatul la pn si dupa aceea vezi ce pas vei urma.alte semne ce ai, durere, sangerezi???cervicita este o rana pe col asa cum de altfel ai zis.fi putin mai optimista, starea de agitatie nu face bine la afectiunile genitale(totul este pe hormoni)eu sunt programata marti la operatie si abia astept sa -mi rezolv situatia.iti doresc multa sanatate.
0
18-02-2011, ora 09:27
lory000
Nu este medic/terapeut
lory000
buna draga mea ce faci ?mai intrebat de simntome si daca sangerez nu singerez decit la menstruatie, simntomele sunt medii adica cind ma doare cind nu ma doare, da sar putea sa ai dreptate ce e salpingita o inflamatie a tot aparatului genital, dar ce ma tem eu este ca nu sunt sigura ca asta e toate problema mea, cum am spus mai sus, de acea punguta cu puroi oare exiata sau sa insalat monitoru cint mea aratato dr, credema ca nu stiu dupa cine sa mai ma iau dupa ce dra in cine sa mai cred ca mi spune adevaru ?si sa sti ca simt tot timpul uteru amortin in mine si rece am si un miros neplacut o infectie puternica cred eu.dar salpingita este periculoasa se trataeaza prin tratament sau si ghrurgical astep ras tau draga mea
0
23-02-2011, ora 10:56
lory000
Nu este medic/terapeut
lory000
salut din nou se vede ca nimeni nu ma baga in seama acum alta problema cu care ma confrunt un nodul la sanul drept cei drept ma supara sanul ce fel de nodul o fi benghin cancerigen?nu stiu ca nam facut inca o mamografie la san, doar un consult ca am mastita acuta ata din care mi sa dat un gel sa ma unga cu el, voi ce credeti cu acest nodul e periculos e cam maricel si la atingere ma doare astept ras.draga mea ai avut dreptate am o salpingita cronica aceasta necesita tratament ghrurghical sau tratament oral ?
0
23-02-2011, ora 10:59
lory000
Nu este medic/terapeut
lory000
asi dori sa ma informez in cazul meu ca nam banii deo eventuala operatie la san sau la trope, sunt centre cu fonduri care ajuta persoanele in cazul meu va rog sa mi spuneti si mie care stiti
0
10-03-2011, ora 15:20
lory000
Nu este medic/terapeut
lory000
salut fetelor nam mai intrat de mult pe form, sa vad ceati mai facut mai ales vasi61 ;cu problema ta ceai facut teai insanatosit?la mine e din ce in ce mai grav am dureri foarte mari, tratamentul nu lam luat am neghlijat am 2 trimitere sa ma duc la mamografie si egografie, am facut un papanicolau si nu mama dus sa iau rezultatul na fost timp si banii, acum astept pote ma duc luni care vine.spunetimi si mie cum e treaba cu salpingita asta si cu punguta aia care mea descoperito in cavitatea uterina?asteppt sugesti de la voi sfaturi tot ce stiti legate de problemele astea de sanatatee, credetima ca nu mai supor mama saturat de boala asta ca de dracu si nu mai piere adevarul ca, nici eu nu respect ce mi zici medicu din motive financiare care vreti sa ma ajutati cu ceva lasati un mesaj aici
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul Papanicolau
  • Am făcut testul Papanicolau. Ce înseamnă rezultatul?
  • Riscul de cancer ovarian scade cu fiecare copil născut
  • Noi proprietăți anti-cancer ale unui compus derivat din ceapă
  • Riscul de cancer ovarian poate fi influențat de genele moștenite de la tată
  • Posibilă asociere între infecția cu Chlamydia și cancerul ovarian
  • Testul Babeș Papanicolau ar putea ajuta la depistarea mai multor tipuri de cancere ginecologice
  • Cele mai frecvente semne de cancer ovarian
  • Cum se depistează cancerul de col uterin?
  •